ZNĘCAŁA SIĘ NAD MĘŻEM, USŁYSZAŁA ZARZUT

Z reguły duży odsetek sprawców przemocy domowej stanowią mężczyźni, zdarza się jednak, że sprawcami tego czynu są również i kobiety. Wczoraj jedna z mieszkanek gminy Ostróda usłyszała zarzut popełnienia przestępstwa na szkodę swojego partnera.

Przemoc w rodzinie to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się umyślne działania lub zaniechania naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, zwłaszcza narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą. Ofiarami przemocy w rodzinie mogą być współmałżonkowie, partnerzy w związkach nieformalnych, dzieci, osoby starsze lub osoby niepełnosprawne.

W środę(17.05.23r.) prokurator Prokuratury Rejonowy w Ostródzie na wniosek policjantów zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, wobec 51-letniej mieszkanki gminy Ostróda, która stosował przemoc wobec swojego męża. Z ustaleń policjantów wynika, że dopuszczała się ona znęcania psychicznego jak również fizycznego. Zgodnie z postanowieniem prokuratora kobieta ma zakaz kontaktowania się z partnerem oraz została zobligowana do opuszczenia lokalu mieszkalnego, co do czasu zebrania całego materiału dowodowego i przesłania go do sądu zapewni skuteczne odseparowanie od pokrzywdzonego.

Dyspozycja Art. 207 kodeksu karnego przedstawia się następująco:

§ 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.