15MLN ZŁ DLA SZPITALI POWIATOWYCH W REGIONIE

Do szpitali powiatowych na Warmii i Mazurach, jeszcze w tym roku, trafi dodatkowe 15 mln złotych. Przyznane środki to rządowa dotacja, która ma wspomóc codzienne funkcjonowanie placówek pierwszego i drugiego stopnia. Spotkanie dotyczące podziału pieniędzy odbyło się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie.

Podwyżki wynagrodzeń, regulacje zobowiązań, doposażenie placówek – potrzeb jest więcej, ale o tym, na co dotacja będzie przeznaczona, decydować mają dyrektorzy placówek. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podczas spotkania podkreślał, że to już trzecia rządowa dotacja przyznana szpitalom powiatowym w naszym regionie od początku roku.

W sumie na poprawę warunków w naszych placówkach w 2019 roku będzie przeznaczonych 340 mln złotych. Ministerstwo Zdrowia udzielając dotację liczy głównie na zwiększenie zatrudnienia. Złe warunki kadrowe odczuwalne są także w naszym regionie – zwłaszcza w szpitalach w Kętrzynie i Mrągowie, gdzie przez brak załogi zawieszono działanie oddziałów chirurgii i pediatrii.

Dodajmy, że dodatkowe pieniądze trafią do wszystkich szpitali powiatowych w kraju. W sumie będzie to ponad 340 mln złotych.

źródło: Radio Olsztyn

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.