181 MLN ZŁ OTRZYMA SZPITAL DZIECIĘCY W OLSZTYNIE

Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie otrzyma 181 mln zł.

Środki pochodzą z Funduszy Medycznego i zostaną przeznaczone na budowę nowego skrzydła, gdzie leczone będą dzieci z rzadkimi chorobami (wady części twarzowej i mózgowej czaszki).

 

„Na tym projektem nasz zespół pracował rok. Cieszymy się, że został on doceniony, i że mamy możliwość utworzenia większej liczby miejsc dla dzieci z wadami twarzoczaszki i mózgoczaszki. To będzie jedyny tego typu ośrodek w kraju” – podkreśliła dr Piskorz-Ogórek.

Inwestycja w znacznym stopniu poprawi komfort pacjentów i ich rodzin poprzez zapewnienie w jednej lokalizacji optymalnej ścieżki diagnostyczno-leczniczej. Poprawi warunki pobytu pacjentów i ich rodzin dzięki rozbudowie, przebudowie i poprawie funkcjonalności komunikacyjnej szpitala oraz doposażeniu w niezbędną aparaturę medyczną. Powołany zostanie koordynator opieki dla pacjentów z chorobami rzadkimi.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki dodał, że środki w wysokości 181 mln zł w całości pochodzą z Funduszu Medycznego, co oznacza, że szpital dziecięcy nie będzie musiał wnosić wkładu własnego.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.