71-LATEK DŹGNĄŁ NOZEM ZNAJOMEGO, GROZI MU DOŻYWOCIE

Policja w Morągu została powiadomiona o tym, że jednym mieszkań na terenie miasta pogotowie ratunkowe udziela pomocy mężczyźnie ugodzonemu nożem w klatkę piersiową.

Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce i pod nadzorem prokuratora przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia. Przesłuchiwali świadków i zabezpieczali ślady oraz przedmioty, mogące przyczynić się do ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia.

W związku z ustaleniami do aresztu trafił 71-letni mężczyzna oraz jego szwagierka, którzy przebywali w mieszkaniu razem z pokrzywdzonym. Oboje byli pijani. 71-latek miał ponad 2 promile alkoholu, a kobieta ponad 3.
Kiedy wytrzeźwieli, zostali przesłuchani. Ustalono, że poszkodowany „pomieszkiwał” u sprawcy pomagając mu przy różnego rodzaju pracach. Kiedy do 71-latka przyjechała w odwiedziny szwagierka, ten wysłał 41-latka do sklepu po alkohol. Pili go w trójkę, aż w pewnym momencie doszło między mężczyznami do kłótni. Podczas niej starszy z mężczyzn wyciągnął nóż i wbił go w klatkę piersiową swojego znajomego.


Podczas przesłuchania podejrzany mężczyzna przyznał się do winy. 71-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Policjanci i prokurator wnioskują do sądu, by aresztował mężczyznę na najbliższe 3 miesiące.
Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

KPP Ostróda/red

pol3 pol2

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.