ANGELIKA CHUDA I MARIKA FILIPEK NAJLEPSZE W POLSCE!

W niedzielę 10 kwietnia zakończył się Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych. Po raz pierwszy do Ostródy przyjechało 75 drużyn, które reprezentowały szkoły mundurowe z całego kraju. W sumie przyjechało blisko 200 osób z całej Polski.

W kategorii kobiet zwyciężyły uczennice Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petofi – Angelika Chuda i Marika Filipek. Tym samym dziewczyny wywalczyły sobie indeksy na studia!

Orzysz ma swój słynny „Bieg Komandosa” a w miniony weekend Ostróda miała takie konkurencje jak „Bieg Rzeźnika” i „Tylko dla orłów”.

Do tej pory Ogólnopolskie Turnieje Klas Mundurowych odbywały się na południu Polski. Tym razem dzięki zaangażowaniu mjr. Piotra Jurasia, wykładowcy klasy wojskowej w ZSZ im. Petofi, rywalizacja odbyła się na Warmii i Mazurach.

Głównym organizatorem było Centrum Bezpieczeństwa i Monitorowania Zagrożeń z Siemianowic Śląskich, które realizuje to przedsięwzięcie raz kolejny. Ranga turnieju w Ostródzie potwierdzona została honorowymi patronatami jakich udzieliło Ministerstwo Obrony Narodowej, Akademia Obrony Narodowej, Wojskowa Akademia Techniczna i Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

W piątek 8 kwietnia w Ostródzie zaczęły pojawiać się w mundurach młodzi ludzie z całej Polski – z województwa mazowieckiego, z Katowic, Poznania, Wrocławia  i wielu innych miast. W sumie aż 75 drużyn, a wśród nich tylko dwie z naszego województwa: z Górowa Iławeckiego i oczywiście z Ostródy. To na nich czekały takie zadania jak „test wiedzy”, „przeprawa na komandosa” „wilczy szaniec”, „bieg rzeźnika”, „tylko dla orłów”, „przeprawa wodna”, „rozwinięcie gaśnicze”. To nie wszystko – młodzi ludzie sprawdzili swoje umiejętności w Ośrodku Sprawności Fizycznej, z zakresu pierwszej pomocy przed medycznej czy też w strzelaniu z pistoletu i karabinu.

W tych konkurencjach w kategorii kobiet najlepsze okazały się uczennice ZSZ im. S. Petofi z Ostródy – Angelika Chuda i Marika Filipek, których przygotowywał major rez. Piotr Juraś. Nagrodą dla dziewczyn są indeksy na studia.

W kategorii mężczyzn zwyciężyli uczniowie z Jabłonowa Pomorskiego a w rywalizacji mieszanej (chłopak-dziewczyna) uczniowie z ZSZ i LO z Gogolina.

Patronat nad turniejem objął Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który był także sponsorem oraz Burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz. W organizacji pomagały ostródzkie firmy: Centrum Dobrego Smaku, Delikates, Mobilis Group PKS Ostróda oraz Chorągiew Warmińsko-Mazurska ZHP. Podziękowania składam także Klubowi Strzeleckiemu Garda – mówi mjr Piotr Juraś, organizator turnieju w Ostródzie – klub ten nieodpłatnie użyczył na turniej broń oraz instruktorów strzelectwa.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.