ANIMEX I AGRI PLUS PRZEKAŻĄ OSTRÓDZKIEMU SZPITALOWI 250 TYSIĘCY ZŁ NA WALKĘ Z KORONAWIRUSEM

Kolejna dobra wiadomość. Firma Animex i Agri Plus solidaryzują się z potrzebującymi i przekażą 1,5 mln zł na walkę z koronawirusem.

Dotacje finansowe są pierwszym z elementów wsparcia udzielanego przez Animex Foods i Agri Plus. W kolejnym etapie obie firmy rozpoczną przekazywanie środków zabezpieczających, tj. maseczek, gogli oraz rękawiczek jednorazowych. Ekwipunek trafi do personelu medycznego oraz pacjentów zmagających się
z koronawirusem.

Środki przekazane szpitalom przeznaczone będą na zapewnienie niezbędnego sprzętu personelowi medycznemu zmagającemu się z wirusem SARS-CoV-2.


– 
Jesteśmy dumni, że możemy włączyć się w ogólnokrajową pomoc tym, którzy stoją na pierwszej linii walki z epidemią. Naszym obowiązkiem wobec lokalnych społeczności jest wsparcie szpitali znajdujących w pobliżu zakładów należących do spółki – mówi Prezes Animex Foods, Jacek Dziełak.

Środki zostaną rozdysponowane i przekazane na konto szpitali zakaźnych w całej Polsce. Ostródzki szpital otrzyma aż 250 tysięcy zł. Środki zostaną przelane na konto szpitala po niedzieli. Dyrekcja placówki zdecyduje, na co fundusze zostaną przeznaczone.

– Nasza siła tkwi w ludziach, z którymi na co dzień współpracujemy. Realizując strategię odpowiedzialnych firm nie możemy pozostawać obojętni na wysiłek, który każdego dnia podejmują pracownicy szpitali w trosce o dobro pacjentów – podkreśla Dyrektor Zarządzająca Agri Plus, Monika Ejchart.


Dotacje finansowe oraz przekazywanie niezbędnego wyposażenia są elementem szeroko zakrojonej strategii pomocy lokalnym społecznościom, prowadzonej przez Animex Foods i Agri Plus. Ponadto firmy pozostają w stałym kontakcie z bankami żywności, których celem jest wsparcie osób objętych kwarantanną, głównie seniorów.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.