ANIMEX WYCOFUJE ZE SKLEPÓW CZĘŚĆ PRODUKTÓW MARKI MORLINY I KRAKUS

Animex, firma produkująca wędliny m.in. marki Morliny i Krakus, wycofuje z rynku kilkanaście produktów. Jeden z zakładów produkcyjnych Animexu znajduje się w podostródzkich Morlinach. Akcja wycofywania części produktów ma związek z wynikami badań przeprowadzonymi przez inspekcję weterynaryjną.

W jednej z próbek z ubitej 6 lipca trzody stwierdzono przekroczone normy antybiotyku. Produkty wycofywane są m.in. z Żabki i Biedronki, mogły jednak trafić też do innych wielkich sieci handlowych. Na liście potencjalnie niebezpiecznych produktów jest 19 rodzajów kiełbas czy szynek, takich jak kiełbasa podwawelska, śląska, żywiecka Krakusa czy polędwica sopocka Morlin . Dla części tych wędlin skończył się już termin ważności.

Według Animexu problem dotyczy niewielkiej partii mięsa, a wycofywanie produktów jest dobrowolne. Klienci nie powinni czuć się zagrożeni, ponieważ badania przeprowadzone przez niezależne laboratoria stwierdziły brak antybiotyku w produktach wprowadzonych na rynek.

Poniżej przedstawiamy komunikat Animexu z dziś, 25 sierpnia:

W związku z informacjami odnośnie przeprowadzanego przez Animex wycofania produktów z rynku wskutek pozostałości antybiotyku w naszych wyrobach, wyjaśniamy co następuje:

1.  Animex Foods dokonał dobrowolnie wycofania swoich produktów z rynku w związku z otrzymaniem informacji z urzędowej inspekcji weterynaryjnej o pozostałości antybiotyku w 1 z 10 prób pobranych z ubitej dnia 6 lipca br. trzody.
2.  Wszyscy klienci, których poinformowano o konieczności wycofania wyrobów, otrzymali odpowiednie komunikaty wyjaśniające przyczynę wycofania wraz z listą produktów oraz opisem procedury dalszego postępowania.
3.  Proces wycofania produktów odbywa się sukcesywnie od kilku tygodni, a klienci i konsumenci otrzymują zwrot należności za wycofywane produkty.
4.  Konsumenci naszych wyrobów mogą się czuć bezpieczni. Wszystkie badania zlecone przez nas niezależnym laboratoriom akredytowanym, potwierdziły brak pozostałości antybiotyku w produktach wprowadzonych na rynek, co potwierdza także brak negatywnego wpływu po spożyciu produktu.
5. Ekspertyzy naukowe wykonane specjalnie na te okoliczność również potwierdziły całkowity brak zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Należy zaznaczyć że Animex nie ponosi żadnej winy za zaistniałą sytuację albowiem hodowca dostarczył nam żywiec w standardzie niezgodnym z obowiązującymi przepisami. Natomiast swoje kroki i decyzje o wycofaniu podjęliśmy dobrowolnie z myślą i w trosce o konsumentów naszych wyrobów.

Informujemy, że wszystkie nasze zakłady produkcyjne, zgodnie z obowiązującym prawem i przepisami, znajdują się pod stałym nadzorem weterynaryjnym i są objęte krajowym programem badań kontrolnych substancji niedozwolonych, pozostałości chemicznych, biologicznych oraz produktów leczniczych u zwierząt. W przypadku ewentualnych wątpliwości, dalszych informacji udziela:

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.