BĘDZIEMY MIELI BUDYNKI ”NA KSZTAŁT” DAWNEGO SPICHLERZA PRZY NABRZEŻU

Na dzisiejszym posiedzeniu Rady Miasta poruszono temat zagospodarowania terenu po dawnym spichlerzu przy ul. Spichrzowa. Dzisiaj podjęto uchwałę o wszczęciu procedur administracyjnych mających na celu jego zmianę.

W dniu 4 czerwca 2019 r. Grupa JOTA złożyła w Urzędzie Miasta wniosek o zmianę miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego spółki na ulicach Spichrzowej i Słowackiego. Lokalny plan w tym obszarze został przyjęty w 1998 r. I obecnie przewiduje się tam świadczenie usług turystycznych. Plan zostałby przekształcony w budynki mieszkalne, przy dozwolonej funkcji usługowej.

Planowane jest zbudowanie kompleksu 3 budynków mieszkalnych o tej samej wysokości, ale różnej wielkości, w oparciu o model dawnego spichlerza.Teraz przedstawiciel firmy JOTA Group uzyskał pozytywną opinię konserwatora zabytków, postanowiono także rozjaśnić kolorystykę budynków i dokonać pewnych zmian zgodnie z sugestiami konserwatora i opinii mieszkańców, co wcześniej sugerowali niektórzy radni. Zmiany i projekty wyglądu calości będą konsultowane.

Po tym, jak przedstawiciel grupy JOTA otrzymał pozytywną opinię od konserwatora zabytków, postanowiono również rozjaśnić kolory budynków i wprowadzić pewne zmiany zgodnie z sugestiami konserwatora i opiniami mieszkańców, jak wcześniej sugerowali niektórzy radni miejscy.

Rada Miasta przyjęła uchwalę o rozpoczęciu sporządzenia zmiany planu zagospodarowania przestrzennego przy ul. Spichrzowej.

GRAFIKI KONCEPCYJNE PONIŻEJ:

DAWNY SPICHLERZ:

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.