BEZPIECZEŃSTWO OSÓB STARSZYCH TEMATEM SPOTKANIA POLICJANTÓW Z OSTRÓDZKIMI SENIORAMI

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w wczoraj, w Dziennym Domu Seniora przy ul. Sienkiewicza. Celem spotkania było uświadomienie osobom starszym jak ustrzec się przed niebezpieczeństwami w przestrzeni publicznej oraz czuć się bezpiecznie w ruchu drogowym.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci Wydziału Prewencji i ruchu Drogowego ostródzkiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze mieli okazję spotkać się z osobami starszymi w Dziennym Domu Seniora oraz Klubie Seniora przy ul. Sienkiewicza.

W spotkaniu tym uczestniczyli kom. Tomasz Korman, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego, asp.szt. Marek Olszewski Kierownik Rewiru Dzielnicowych oraz Dzielnicowy Rejonu II asp.szt. Marcin Duński

Policjanci przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw. Policjanci zwrócili uwagę na bezpieczeństwo seniorów w ruchu drogowym oraz wyjaśnili, jak nie paść ofiarą złodziei kieszonkowych, podczas przejazdu środkami komunikacji miejskiej. Dodatkowo podczas miłej i przyjaznej wymiany zdań, funkcjonariusze odpowiadali na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się z swoimi doświadczeniami życiowymi, niejednokrotnie przykrymi dla nich, ale pozwalającymi im na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.