BEZPIECZNE WAKACJE NAD WODĄ 2022 EDUKACJA I SPORT W GMINIE OSTRÓDA – SP W SAMBOROWIE

Przedwakacyjne zajęcia odbyły się z instruktorami Policyjnego Klubu Sportowego MAZURY (policjantami KPP w Ostródzie) w Zespole Szkół w Samborowie.

Uzgodnienie statutu klubu z MSWiA nakłada na organizację szczególny obowiązek prowadzenia systematycznych działań na rzecz wzmacniania i poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa społecznego. Porozumienia na rzecz współpracy w w/w zakresie, zawarte ze służbami powiatu ostródzkiego, gwarantują wysoki poziom realizacji inicjowanych zadań.
W dniu 15 czerwca br. na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Samborowie odbyło się spotkanie z młodzieżą w ramach przedwakacyjnego programu edukacyjno – sportowego PKS Mazury “Bezpieczne wakacje nad wodą”, który wdrożono wspólnie z policjantami KPP Ostróda prowadzącymi zajęcia z uczniami z wykorzystaniem materiałów profilaktycznych o nazwie: “Na ratunek Poli”.
Zajęcia miały charakter ogólnorozwojowo-sportowy z jednoczesnym elementem profilaktyki edukacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa nad wodą. Uczniowie różnych klas szkoły podstawowej w Samborowie, po intensywnej rozgrzewce, rywalizowali w prostych konkurencjach, np. w skoku w dal, rozegrali kilka meczy w piłkę nożną oraz poznali podstawy gry w badmintona.
W ramach zadania członkowie klubu przygotowali także ulotki informacyjne, na których w jasny sposób wytłumaczone zostały zasady bezpiecznego zachowania w czasie nadchodzących wakacji nad akwenami wodnymi.
Na zakończenie spotkania, konkretnie części sportowej, uczestnicy otrzymali przygotowane przez KPP w Ostródzie plastykowe opaski odblaskowe, które mogą przydać się zawsze i każdemu.
——————————————-
Oficjalna strona Klubu: www.pksmazury.com

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.