BUDOWA WIADUKTU. WYSOKOŚĆ DOPŁATY DLA BUDIMEXU BĘDZIE DUŻO NIŻSZA

Na konferencji organizowanej dla mediów w listopadzie bieżącego roku, burmistrz Ostródy powiedział, że Budimex domaga się dopłaty za dodatkowe prace w wysokości ponad 6 mln zł. netto. Wykonawca poinformował nas, że dopłata może okazać się znacznie mniejsza. 

Dobre wieści płyną od wykonawcy, który informuje, że suma dopłaty będzie niższa. Nie podano jednak dokładnej kwoty – Wartość dodatkowych prac,  które trzeba było wykonać przy budowie wiaduktu, niezaplanowanych w kosztorysie jest dużo niższa (od 6 mln plus VAT przyp. red.) Prowadzimy rozmowy z Urzędem Miasta co do wartości tych prac – powiedział Michał Wrzosek, Rzecznik Prasowy Budimex SA.

Przypominamy, że dodatkowe prace i koszty po stronie generalnego wykonawcy były związane m.in. z:

– kolizjami robót mostowych z drogami i kanalizacja podziemną, której nie było w planach inwestorskich
– koniecznością wykonania nasypów w innej technologii  w związku z mniej stabilnymi niż zakładane warunkami gruntowymi (80% dodatkowych kosztów)
– pracami archeologicznymi

Sprawa jest w toku – Negocjowanie z inwestorem dodatkowych kosztów poniesionych przez generalnego wykonawcę przy realizacji inwestycji jest zjawiskiem absolutnie normalnym i zgodnym z prawem. Wierzymy, że szybko dojdziemy do porozumienia. Prace przy wiadukcie trwają. – dodaje Wrzosek.

Teraz w Urzędzie Miejskim jednak skoncentrowano się na innej kwestii – Na chwilę obecną Urząd Miejski w Ostródzie skoncentrował się na prawidłowym zabezpieczeniu kontraktu, gdyż 16.01.2019r traci moc przedłożona przez wykonawcę inwestycji gwarancja należytego wykonania usługi. Trwają ustalenia dotyczące terminu zakończenia inwestycji. – poinformował Paweł Krupiński, Inspektor ds. Promocji Miasta.

1 comments

Mam nadzieję, że szybko dojdą do porozumienia, a dopłata będzie na tyle wysoka by prace mogły przebiegać bez żadnych zakłóceń.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.