BYŁY BURMISTRZ DALEJ BRONI SWOJEGO IMIENIA W SĄDZIE

Wczoraj, 15 marca, w Sądzie Rejonowym w Mławie odbyła się rozprawa, w której oskarżycielem prywatnym był Olgierd Dąbrowski. Tym razem na ławie oskarżonych zasiadł Ryszard K.
Olgierd Dąbrowski oskarżył Ryszarda K. o czyn z artykułu 212 § 1 Kodeksu Karnego. Sprawa dotyczy rozpowszechniania materiałów wyborczych w 2014 r. Ukazały się one w „Gazecie Bezpłatnej. Twoja Gazeta Ostródzka. Wydanie Specjalne Wyborcze” i dyskredytowały O. Dąbrowskiego, byłego burmistrza Ostródy a obecnego radnego powiatowego.
Po wygranych procesach z Henrykiem Hochem, wiceprzewodniczącym Rady Miasta Ostróda to kolejna sprawa, w której Olgierd Dąbrowski broni swojego imienia. Następna rozprawa odbędzie się w maju. Wówczas wrócimy do tematu.

Kodeks Karny.

Art. 212 § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

sąd2

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.