”DARMOWE KUPONY Z BIEDRONKI” – UWAGA NA OSZUSTÓW

Apelujemy o nieotwieranie nieznanych linkow. Na WhatsApp-ie od kilku dni oszuści wysyłają do użytkowników fałszywy link, który rzekomo może zagwarantować wygraną 2000 zł do zrealizowania w Biedronce. Jest to jednak metoda na wyłudzenie naszych danych i pieniędzy.

To kolejna tego typu próba wyłudzenia pieniędzy od klientów dużych sieci sklepów. Kilka miesięcy temu słyszeliśmy, że w podobny sposób za pośrednictwem SMS-a próbowano oszukać klientów Lidla. Tym razem oszuści postanowili działać na większą skalę. Na swój cel wybrali sobie tych z Biedronki, ale również np. z Carrefoura. Za pośrednictwem WhatsAppa wysyłaja fałszywy link. Niezależnie od sieci sklepów, której dotyczy fałszywa promocja, proceder wygląda tak samo. Po kliknięciu w link, zostajemy odesłani na stronę na której musimy odpowiedzieć na kilka pytań. Kolejny etap to weryfikacja, czy spełniamy określone wymogi, która zawsze ma pozytywny finał. Wtedy oszuści wymagają od nas przesłania wiadomości-spamu do grona naszych znajomych. Następnie wypełniamy formularz, w którym złodzieje otrzymują o nas szereg informacji, które mogą wykorzystać do nielegalnych celów.

Niebezpieczny link krąży po komunikatorze WhatsApp, ale nie wiadomo kiedy i czy w ogóle rozprzestrzeni się na inne. Dlatego zdecydowanie odradzamy otwieranie jakichkolwiek linków z nieznanego źródła. Zawsze wiąże się to z potencjalnym zagrożeniem. źródło: Strefa Biznesu

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.