NFZ CHCE URUCHOMIĆ INFOLINIĘ DLA CHORYCH ONKOLOGICZNIE

NFZ chce uruchomić infolinię, która miałaby ruszyć w I kwartale 2019 r. Miałaby być rozbudowana m.in. o proste porady medyczne czy też możliwość pokierowania pacjenta według jego objawów chorobowych do odpowiedniej placówki.

Część informacji, które będzie można dzięki niej zdobyć, dzisiaj można uzyskać pod lokalnymi numerami wojewódzkich oddziałów Funduszu albo u Rzecznika Praw Pacjenta czy w poszczególnych województwach – twierdzi Dziennik Gazeta Prawna.

Jedną z nowości miałoby być call center onkologiczne. Usługa miałaby zostać dołączona do całego systemu na razie jako element pilotażu. Informacje o możliwościach leczenia otrzymywaliby początkowo jedynie leczący się w województwach dolnośląskim i świętokrzyskim.

Chory po podaniu rozpoznania oraz numeru karty DILO dowiadywałby się o najszybszym terminie, zaś osoba pracująca w infolinii mogłaby od razu umówić wizytę – pisze Dziennik Gazeta Prawna.

W pierwszych latach obsługą numeru z puli 0-800 miałaby zająć się firma zewnętrzna, która zbudowałaby system i dostarczyła przeszkolonych pracowników udzielających wystandaryzowanych odpowiedzi. Docelowo całość systemu (od strony informatycznej i merytorycznej) miałaby przejść do NFZ.

Więcej: www.gazetaprawna.pl

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.