SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA KONTYNUUJE DOFINANSOWANIA NA PROGRAM IN VITRO

Trwa druga edycja programu In Vitro zaproponowanego przez zarząd województwa warmińsko-mazurskiego.

Realizacja In Vitro polega na zapewnieniu beneficjentom dostępu do świadczeń finansowanych w ramach programu: stworzenie możliwości skorzystania z dofinansowania jednej zindywidualizowanej procedury medycznie wspomaganej reprodukcji.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców województwa dotkniętych problemem niepłodności.

Tym razem na ten cel została przekazana kwota 350 tysięcy złotych.

Jesteśmy pewni, że kwota ta będzie rosła i z roku na rok będziemy mogli pomóc większej liczbie parmówi Marcin Kuchciński, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego. Chętnych do rozpoczęcia leczenia niepłodności nie brakuje. Chcielibyśmy, by ten problem po prostu nie istniał, ale skoro jest,  to dobrze, że medycyna dała wyjście z tej sytuacji.

Do zarządu województwa napływają optymistyczne dane. Dzięki trwającemu od 2021 roku programowi In Vitro na świat przyszło już ośmiu maluchów (dwóch chłopców i sześć dziewczynek, dane na sierpień 2022 roku).

Mamy informacje o kolejnych ośmiu ciążach, w tym jednej bliźniaczejdodaje wicemarszałek Marcin Kuchciński.Najbardziej motywujące do pracy nad tym programem są nieustanne wiadomości od rodziców. Mówię tu o tych świeżo upieczonych i tych, którzy chcą przystąpić do programu. Radość z potomka albo nadzieja i szansa jaką otrzymują, niejednokrotnie wywołuje łzy szczęścia. To utwierdza nas w przekonaniu, że decyzja o starcie programu była słuszna i będzie on kontynuowany.

Według analiz w województwie warmińsko-mazurskim ponad 55 tys. par boryka się z problemem niepłodności.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.