W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie uroczyście otwarto zmodernizowany Trakt Porodowy. Inwestycja kosztowała ponad 3 mln. zł. Nowy trakt ma pięć sal porodowych, w tym jedną przystosowaną do porodów w wodzie, salę cięć i dodatkowe trzy sale obserwacyjne.
Pion Położniczo-Ginekologiczny z Oddziałem Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie pełni rolę ośrodka III-go poziomu referencyjnego w zakresie opieki okołoporodowej na Warmii i Mazurach. Szpital odgrywa kluczową rolę w zabezpieczeniu na obszarze województwa opieki nad kobietą w ciąży, w szczególności zagrożonej przedwczesnym porodem oraz noworodkiem
z niską masą urodzeniową.
W pionie tym świadczenia zdrowotne udzielane są przez wykwalifikowany personel medyczny, który stale podnosi swoje kwalifikacje, co umożliwia wdrażanie innowacyjnych metod diagnostyki i leczenia. W szpitalu w opiece nad matką i dzieckiem opieka sprawowana jest pod kierownictwem Konsultantów Wojewódzkich w następujących dziedzinach medycyny: położnictwa i ginekologii, neonatologii, ginekologii onkologicznej, pielęgniarstwa ginekologiczno-położniczego oraz anestezjologii i intensywnej terapii.
Rocznie na porodówce w olsztyńskim Szpitalu Wojewódzkim przychodzi na świat ponad 2 tys. dzieci.