DUŻA ILOŚĆ REMONTÓW DRÓG W POWIECIE Z DOFINANSOWANIEM

Łączna suma dofinansowania na drogowe projekty z Ministerstwa Infrastruktury to 3,272 mld zł. Na powiatowe drogi przeznaczone zostanie 1,425 mld zł, na gminne 1,847 mld zł. Nasze Województwo otrzymało 217,7 mln zł.

Zobaczcie na jakie drogi w naszym powiecie zostaną przeznaczone środki z dofinansowania.


 

 

Fundusz Dróg Samorządowych to rządowy program realizowany przez Ministerstwo Infrastruktury. Ustawą z 23 października 2018 r. o Funduszu Dróg Samorządowych (Dz. U. poz. 2161, z późn. zm.) powołany został nowy mechanizm wsparcia dla jednostek samorządu terytorialnego, realizujących inwestycje na drogach samorządowych. Fundusz Dróg Samorządowych (FDS) stanowi kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Utworzenie Funduszu ma również na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Rozwój lokalnej infrastruktury drogowej stanowi przy tym działanie komplementarne do inicjatyw podejmowanych na szczeblu krajowym w odniesieniu do budowy systemu autostrad i dróg ekspresowych, przyczyniając się do stworzenia spójnego i zintegrowanego systemu transportowego

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.