EKIPA Z EKONOMIKA NA SZCZYCIE KLIMATYCZNYM

Uczniowie ZSZ im. S. Petőfi reprezentowali nasze województwo w Młodzieżowym Szczycie Klimatycznym, który odbywał się 24 października 2018 r. w trakcie Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM w Poznaniu.

Reprezentację tę wyłoniono wcześniej w ogólnopolskim konkursie, którego celem było sformułowanie „Młodzieżowego Przesłania Klimatycznego dla Przyszłości”. Uczniowie przygotowali przemówienie wygłoszone na szczycie, podkreślające konieczność dbania o środowisko i o edukację proekologiczną od najmłodszych lat.

O randze kongresu świadczy fakt, że papież Franciszek przesłał jego uczestnikom błogosławieństwo i podziękowanie za inicjatywę.
– Uważamy, że dobrym rozwiązaniem są budżety obywatelskie. Każdy mieszkaniec powinien obserwować to, co dzieje się w okolicy i zgłaszać pomysły na rozwiązania problemów – mówił nasz reprezentant.
Spotkanie, z pewnością, przyczyniło się do wzrostu świadomości młodzieży na temat zrównoważonego rozwoju i promowania kreatywności proekologicznej uczniów szkół średnich. Młodzi ludzie wzięli udział w debacie z ekspertami o klimatycznej przyszłości świata, aby wspólnie wypracować przesłanie na tegoroczny Szczyt Klimatyczny ONZ w Katowicach. Uczniowie zwiedzili Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO SYSTEM, z Miasteczkiem Ekologicznym i wystawą Eco Design.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.