FILIP ”CHUDY” CHEŁCHOWSKI DALEJ KOLEKCJONUJE MEDALE

W sobotę, dobrze kojarzony w Ostródzie młody wojownik – Filip Chełchowski wystąpił na Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu Jitsu w Mińsku Mazowieckim.

Nasz lokalny kolekcjoner medali stoczył 4 walki i wszystkie były dobre w jego wykonaniu – dwie pierwsze wygrał na punkty, trzecią poprzez duszenie. Czwarta potyczka to był finał zawodów. Filip przewalczył pełen dystans czasowy, niemniej musiał uznać wyższość znacznie cięższego rywala. Srebro to duży wyczyn jeśli weźmiemy pod uwagę okoliczności w jakich młody Chełchowski walczył, otóż na zawodach brakowało kategorii wagowej która jest zbliżona do jego własnej – najniższa kategoria na zawodach to 41kg, a sam Filip waży nieco ponad 33kg. Ten fakt tylko podkreśla jak duże umiejętności posiada, ponieważ otarł się o złoto, za każdym razem walcząc ze znacznie cięższymi od siebie przeciwnikami.

Teraz przed nim kolejne wielkie wyzwanie i zarazem znalezienie się u progu marzenia, o które przez długi czas się starał – Filip Chełchowski zadebiutuje w formule MMA na Turnieju organizowanym przez MMA Polska 9 kwietnia.

Ostatnie lata pokazały, że  jeśli chodzi o startowanie w Jiu Jitsu i szeroko rozumianym grapplingu – adeptowi ostródzkiej Akademii Młodego Wojownika brakowało już wyzwań w swojej wadze i wieku – przyszła pora by rozwijać się dalej. Trzymamy kciuki.

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.