GMINA OSTRÓDA. WYREMONTUJĄ DWIE ŚWIETLICE

Gmina Ostróda pozyskała kolejne dofinansowanie na inwestycje. Tym razem do budżetu gminy trafiło ponad 200 000,00zł. Wczoraj Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gmina Ostróda Teresa Ołowska podczas uroczystej gali w Olsztynie podpisali z Województwem Warmińsko-Mazurskim umowę na realizację operacji pn. ”Przebudowa świetlic wiejskich na terenie Gminy Ostróda w miejscowościach Glaznoty i Grabinek”.

W ramach przedsięwzięcia przewiduje się dostosowanie budynków dla osób niepełnosprawnych, ocieplenie, remonty oraz poprawę funkcjonalności wnętrz i instalacji elektrycznych, wymianę dachów, okien, zainstalowany zostanie również monitoring. Realizacja inwestycji będzie miała istotne znaczenie w kontekście podniesienia poziomu integracji mieszkańców, wpłynie też na poprawę warunków życia. Zapewnienie miejsc wspólnego spędzania czasu przez samorząd jest szczególnie istotne w miejscowościach, gdzie nie ma innych ogólnodostępnych tego typu miejsc z ofertą skierowaną do osób w różnym wieku.

Rezultatem projektu będzie zwiększenie aktywności społecznej w miejscowościach Glaznoty i Grabinek. Zmodernizowane świetlice będą miejscem organizacji warsztatów i szkoleń dla mieszkańców, jak również imprez okolicznościowych.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.