POWSTANIE KOLEJNA FABRYKA KOTLETÓW W GÓRCE. ZA PONAD 220MLN!

Spółka OSI Food Solutions Poland wybuduje w Górce koło Ostródy nowy zakład produkcyjny zajmujący się głównie przetwórstwem mięsa drobiowego. Koszt inwestycji to ponad 222 mln złotych. Pokazuje to, że ludzie bardzo upodobali sobie przetworzone jedzenie z amerykańskich sieci fast foodów (McDonald’s, KFC) – żeby je zaopatrzyć w kotlety, trzeba budować specjalne fabryki. Nowa powstanie, po sąsiedzku, przy tej funkcjonującej od 2013 roku.

OSI Food Solutions Poland spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wybuduje w Górce koło Ostródy nowy zakład produkcyjny zajmujący się głównie przetwórstwem mięsa drobiowego. Inwestor zaplanował koszty kwalifikowane w wysokości 222 535 000 złotych, w ramach których powstanie budynek produkcyjno-magazynowy o łącznej powierzchni użytkowej ok. 14 000 m² wraz z niezbędną infrastrukturą zewnętrzną i wewnętrzną oraz dedykowanym parkiem maszynowym. Proces produkcyjny będzie wysoce zautomatyzowany i innowacyjny, a infrastruktura towarzysząca ma zapewniać szybkość i precyzję dostarczania do ciągu technologicznego i odprowadzania z niego produktów tak, aby uniknąć przestojów i awarii.

OSI Food Solutions Poland sp. z o. o. została założona w 1992 roku, pierwotnie jako L&O „Polska” sp. z o.o. Spółka zajmuje się głównie produkcją formowanych kotletów wołowych dla największych sieci restauracji w regionie. W 2013 roku w Górce pod Ostródą Spółka wybudowała nowoczesny zakład przetwórstwa, umacniając regionalną pozycję Grupy OSI, w skład której wchodzi. Park maszynowy i układ produkcji stawiane są za wzór w branży pod kątem jakości i bezpieczeństwa produkcji. Zakład w Górce sprzedaje wyroby do odbiorców z m. in. Polski, Czech, Węgier, Chorwacji, Słowenii, Słowacji. Grupa OSI posiada ponad 65 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 17 krajach Europy, Azji, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej oraz Australii. Grupa zatrudnia ponad 20 tysięcy pracowników na całym świecie.
Więcej informacji o inwestorze.

źródło: WMSEE

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.