JAKI JEST STAN TECHNICZNY HALI MOS?

Miasto Ostróda w związku z otrzymywanymi zgłoszeniami dotyczącymi warunków panujących na hali sportowej „MOS” przy ul. Piłsudskiego 4, informuje, że Wydział Inwestycji ustala źródła nieprzyjemnego zapachu.

Remonty i poprawa stanu technicznego

Działania podejmowane przez Wydział Inwestycji od 2020 roku zmierzają do szybkiej analizy i naprawy nieprawidłowości jakie pojawiły się po dokonanym remoncie hali sportowej przy ul. Piłsudskiego 4. Prowadzone są postępowania związane z wykryciem wad ukrytych na terenie obiektu, których dopuścili się Wykonawcy realizujący zadanie. Część z nich została już usunięta m.in. niewłaściwie przymocowana elewacja do ściany budynku. Wady usunięto na koszt i ryzyko Wykonawców, którzy dopuścili się zaniedbań. Kolejnym elementem niewłaściwie wykonanego zakresu robót jest izolacja dachu, skutkiem czego jest przemoczenie warstw dachu co stanowi jedno z kilku źródeł nieprzyjemnego zapachu.

 

Pracownicy Wydziału Inwestycji dokonali odkrywek konstrukcji hali gimnastycznej w celu namierzenia kolejnego źródła nieprzyjemnego zapachu. Z ustaleń wynika, że odeskowanie wraz z konstrukcją, które nie były objęte modernizacją emitują nieprzyjemny zapach.

Próbka drewna, z której wydobywa się nieprzyjemnych zapach zostanie wysłana do laboratorium w celu stwierdzenia, czy źródłem zapachu są grzyby (wynik przeciekającego dachu), czy też chemia budowlana stosowana przed laty, a która na dziś może być już niedopuszczona do stosowania na tego typu obiektach. Po poprawnej identyfikacji źródła zostanie ono niezwłocznie usunięte poprzez dobór odpowiedniej technologii naprawy – dodaje M. Czeczora, Rzecznik Prasowy UM w Ostródzie.

źródło: UM w Ostródzie

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.