JEDNA NAUCZYCIELKA PRAWDOPODOBNIE ZAKAŻONA. 9 KLAS ZOSTANIE W DOMU

Dyrekcja Zespołu Szkól Rolniczych im. Wincentego Witosa poinformowała o przejściu szkoły w tryb nauczania hybrydowego w związku z możliwym zakażeniem wirusem Sars CoV-2 jednej z nauczycielek szkoły (jak wiemy testy nie są do końca wiarygodne).

Poniżej zarządzenie dyrektora szkoły:

ZARZĄDZENIE nr 36 /2020
W związku z zakażeniem wirusem SARS CoV-2 nauczycielki Zespołu Szkół Rolniczych w Ostródzie, po uzgodnieniu z właściwymi organami, wprowadzam nauczanie hybrydowe w okresie od 21.09.2020 do 25.09.2020 r.
W następujących klasach nauczanie odbywa się zdalnie:
I TM5l
I TPS 5l
II TM5L
II TMR5L
II TG5L
II TG4L
III TG4L
III TA4L
IV TA 4L
Pozostałe klasy odbywają nauczanie w systemie stacjonarnym.
Jednocześnie zobowiązuję uczniów i nauczycieli o stosowanie się do następujących zaleceń :
• przemieszczanie się po szkole w ciągach komunikacyjnych w maseczkach lub przyłbicach oraz innych środkach ochrony osobistej,
• praca nauczyciela odbywa się przy biurku,
• uczniowie wywołani do tablicy muszą posiadać maseczki zasłaniające usta i nos.
Andrzej Matusiak – dyrektor Zespołu

Znamy przypadek kobiety z okolic Ostródy, która miała robione trzy testy. Pierwszy był pozytywny, dwa pozostałe już nie (to jakaś loteria?). Do tego dochodzą opinię ekspertów, którzy potwierdzają że testy stosowane w Polsce nie są wiarygodne często dostarczając fałszywy wynik. Wynik ten może być fałszywie dodatni bądź fałszywie ujemny.

Także jedyne co przychodzi do głowy, to żal. Żal uczniów, żal nauczycieli. Młodzi ludzie zmuszeni teraz są przesiadywać całe dnie w domu odczuwając przy tym coraz mniej bodźców, co z pewnością mocno ograniczy ich rozwój. Nakazano im uczyć się w domu w sytuacji, gdy nawet nie wiadomo czy zostali do niego wysłani słusznie.

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.