JEST ODPOWIEDŹ SZPITALA W SPRAWIE SZARPANINY

Wczoraj ktoś umieścił na Youtubie nagranie z ostródzkiego szpitala, na którym widać jak ochroniarz siłą wyprowadza starszego pana za drzwi placówki.

Szpital wydał oficjalny komunikat, w którym możemy przeczytać:

“W związku z agresywnym zachowaniem jednej z osób przebywających w Ambulatorium naszego szpitala, pacjenci tam przebywający poprosili o interwencję pracownika ochrony, który pełnił swój dyżur. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że pracownik ochrony, po ustaleniu, iż agresywny pacjent nie wymaga nagłej pomocy medycznej, poprosił go o opuszczenie budynku szpitala. Z dalszych zeznań pracownika ochrony wynika, że od pacjenta czuć było wyraźną woń alkoholu. Na miejsce wezwana została policja.
To, co widać na nagraniu wideo nie jest absolutnie zachowaniem profesjonalnym, jakiego oczekujemy od pracowników ochrony.
Zarząd szpitala kierując się dobrem wszystkich pacjentów przy udziale policji dołoży wszelkich starań, aby tę sytuację wyjaśnić. Przeanalizowane zostaną wszelkie nagrania z monitoringu pod kątem szczegółowego wyjaśnienia całej sytuacji.”

Na miejsce pojechali policjanci. Wskazany mężczyzna znajdował się przed budynkiem szpitala.

Funkcjonariusze w rozmowie z mężczyzną wyczuli od niego silny zapach alkoholu. Mężczyzna nie chciał od policjantów żadnej pomocy, zapowiedział, że pójdzie do swojego miejsca pobytu. Na podstawie doniesień medialnych wykonywane są czynności, które mają wyjaśnić czy w wyniku zdarzeń wewnątrz szpitala, doszło do narażenia tego mężczyzny na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Zostanie zabezpieczony monitoring, przesłuchani zostaną świadkowie oraz uczestnicy tego zdarzenia – dodaje mł. asp. Anna Karczewska.

 

9 komentarzy

jednakże z nagrania wynika zupełnie coś innego! nie wydaje się by przebywający tam pacjenci domagali się interwencji a już z pewnością TAKIEJ NIEPROFESJONALNEJ interwencji.

Tak łatwo wypowiedzieć osąd na podstawie wyrwanego z kontekstu fragmentu filmu, prawda?

Zachowanie ochrony jest nie dopuszczalne! Mam nadzieje ze ”ochraniarz”poniesie odpowiednią kare!!!!

Zachowanie ochrony jest nie dopuszczalne! Mam nadzieje ze ”ochraniarz”poniesie odpowiednią kare!!!!

Jaki Zarząd taka ochrona – i vice versa! Jesteśmy jedną wielką rodziną.

W zasadzie to niepełnosprawny finansowany z PFRON wyrzucił niepełnosprawnego z kulą. Szpital to przecież JednaWielkaRodzina – łącznie z Prezesem i tym drugim! A nawet TRZECIM, ale to już szczebel powiatowy! Film oczywiście nie oddaje prawdy – tak jak wszystkie filmy propagandowe szpitala. Można odtrąbić każdy “sukces” koncentrując się na technice, np. sali operacyjnej (pomijając oczywiście niezbędną otaczającą infrastrukturę, a z tą nie najlepiej) oraz Zarządzie – wystarczy tylko pominąć “inne elementy szpitala”, czyli np. pracowników).
No więc użyłem sobie, ale mój komentarz i tak nie ujrzy światła dziennego – od czegóż jest MODERATOR? (tłumaczenie słowa “moderator” szukaj pod tym hasłem w moim “Nowym Słowniku Języka Polskiego” (prymitywnie mówiąc moderator, to po prostu CENZOR).

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.