KACZKAN Z KLONOWEGO DWORU ŻAGLEM WARMII I MAZUR

4 listopada w olsztyńskim planetarium odbyła się uroczysta gala, na której poznaliśmy tegorocznych laureatów „Żagli Warmii i Mazur”. Wśród nagrodzonych znalazła się firma Kaczkan z Klonowego Dworu. Nagrody wręczał Gustaw Marek Brzezin, marszałek województw warmińsko-mazurskiego. 

Ideą konkursu, organizowanego przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, było wyłonienie i promocja najlepszych przedsiębiorstw, produktów, usług i projektów promocyjnych w naszym regionie.

Inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego składa się z trzech kategorii. Do nich zaliczane są: „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur”, „Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości” oraz „Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBOSS”.

Nagrody w „Warmińsko-Mazurskiej Nagrodzie Jakości” przyznawane są przedsiębiorstwom, organizacjom publicznym i organizacjom edukacyjnym, które wdrażając zarządzanie przez jakość osiągnęły poprawę jakości pracy, procesów, wyrobów i usług oraz poprawę satysfakcji klientów i pracowników. Laureatami zostają uczestnicy, którzy osiągnęli najwyższą ocenę niezależnych ekspertów. Rywalizacja podzielona jest na cztery kategorie: mikro i małe organizacje produkcyjne i usługowe; organizacje produkcyjne i usługowe; organizacje publiczne oraz organizacje edukacyjne.

Z kolei ideą konkursu „Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur” jest wyłonienie najlepszych produktów i usług w naszym regionie oraz ich promocja na rynkach na rynku lokalnym, krajowym i zagranicznym. Przyznawane są równoważne nagrody w podkategoriach: produkt, produkt lokalny oraz usługa.

„Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBOSS” to natomiast inicjatywa skierowana jest do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy wdrażają działa pro-pracownicze, wspierają społeczność lokalną, dbają o środowisko naturalne, szanują klientów, dostawców, podwykonawców czy kooperatorów. Ideą konkursu jest prezentacja dobrych praktyk CSR (Corporate Social Resposibility – społeczna odpowiedzialność biznesu) realizowanych w przedsiębiorstwach z naszego regionu. Kandydata może zgłosić każda osoba fizyczna lub prawna, bądź organizacja posiadająca osobowość prawną.

zagle_wim_2016_15– Żagle to symbol piękna, potęgi oraz prestiżu – mówił Gustaw Marek Brzezin podczas spotkania. – Chcemy wyróżniać firmy czy przedsiębiorstwa, które stanowią wzór do naśladowania. I patrząc na listę laureatów, mamy ku temu przesłanki. Naszymi działaniami zachęcamy do działania innych przedstawicieli, by nasz region rozwijał się – przede wszystkim pod względem gospodarczym.

Od wiosny 2016 roku komisja konkursowa otrzymała dziesiątki zgłoszeń od kandydatów. Najlepszych wybrano spośród 70 finalistów. Swoją nagrodę przyznali też internauci, którzy w ankiecie oddali ponad 13,5 tys. głosów.

Lista laureatów:

I. Wyniki głosowania publiczności:
1. Przedsiębiorstwo Turystyczne „Wagabunda” Jerzy Marcin Banat w Mikołajkach, za Stanica wodna „Ach!Mazury” w Mikołajkach.
2. Stanica wodna „Ach! Mazury” w Mikołajkach. Jako przedsiębiorstwo turystyczne istnieje od 1991 r. Ośrodek zarejestrowany w Polskiej Federacji Campingu i Caravaningu, należy do Polskiej Izby Turystycznej.

II. Laureaci Kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss:
1. Podkategoria „Mikro przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie WaMaBOSS 2016”
– nagroda główna: Szkoła Tańca i Wdzięku s.c. B.W. Przemienieccy
– wyróżnienie: Instytut Hortiterapii Zofia Wojciechowska
2. Podkategoria „Mały przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie WaMaBOSS 2016”
– nagroda główna: Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane „Przem-Gri” Sp. z o.o.
3. Podkategoria „Średni przedsiębiorca Odpowiedzialny Społecznie WaMaBOSS 2016”
– nagroda główna: Zakład Pracy Chronionej PLAST – FOL Sp. z o.o.
– wyróżnienie: EXPOM S.A.

III. Laureaci Kategorii Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie WaMaBoss:
1. Podkategoria: „Produkt”
– nagroda główna: Mazurskie Miody Bogdan Piasecki w Tomaszkowie (za Bairille Honey Distillate)
– wyróżnienie: KACZKAN Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan Spółka Jawna (za „ProParkiet-parkiet dwuwarstwowy”)
2. Podkategoria: „Produkt Lokalny”
– nagroda główna: Pasieka PUCER Dariusz i Małgorzata Pucer w Pastwiskach (za „Miód nektarowy lipowy z mazurskiej pasieki ekologicznej”)
– wyróżnienie: Z.P.H. ” Mark” Marzanna Kiezik w Giżycku (za „Sękacz Mazurski”)
3. Podkategoria: „Usługa”
– nagroda główna: Pałac i Folwark Galiny w Galinach (za „Hotelarstwo i gastronomia”)
– wyróżnienie: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie (za „Kraniotomia z wybudzeniem śródoperacyjnym, która minimalizuje ryzyko pooperacyjnych deficytów neurologicznych”)

IV. Laureaci Kategorii Warmińsko Mazurska Nagroda Jakości:
1. Podkategoria: „Organizacje produkcyjne i usługowe”
– nagroda główna: Magnetic Systems Technology Sp. z o. o. Sp. k. w Kętrzynie
– wyróżnienie: Zakłady Metalowe ERKO R. Pętlak spółka jawna Bracia Pętlak w Jonkowie
2. Podkategoria: „Organizacje publiczne”
– nagroda główna: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku
3. Podkategoria: „Organizacje edukacyjne”
– nagroda główna: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie
– wyróżnienie:Zespół Szkół w Mołtajnach

WWiM

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.