KARTA DUŻEJ RODZINY DLA WIĘKSZEJ LICZBY RODZIN

Z Karty Dużej Rodziny już od ubiegłego roku będzie mogło skorzystać więcej rodzin.

Dostęp do systemu otrzymają też rodzice dorosłych już dzieci. To nie koniec zmian. – Cały czas szukamy nowych partnerów. Cały czas chcemy, by zniżki dotyczyły codziennych zakupów. I to robimy – przekonuje Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej. 

Karta Dużej Rodziny to program wymyślony przez poprzedni rząd, kontynuowany i poprawiany przez obecną ekipę. To jeden z nielicznych przykładów zachowania pomysłu poprzedników.

Od przyszłego roku ze zniżek oferowanych wraz z kartą skorzystają też rodzice dorosłych dzieci. – Wynagrodzone zostaną te rodziny, które miały trójkę lub więcej dzieci nie tylko w czasie, gdy powstał program – mówił w studio money.pl Bartosz Marczuk. Z wiceministrem rozmawialiśmy podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdrój.

Co jeszcze się zmieni? Aplikacja z kartą ma być rozwijana – chociażby przez geolokalizację, która rodzinom będzie podpowiadać, gdzie mogą zrobić tańsze zakupy lub po prostu zaoszczędzić. Resort chciałby wciągnąć do systemu również lokalnych przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.