KOLEJNE UTRUDNIENIA W RUCHU. ZMODERNIZOWANE ZOSTANĄ PRZEJAZDY KOLEJOWO-DROGOWE

Wraz z przebudową stacji Ostróda zmodernizowane zostaną dwa pobliskie przejazdy kolejowo-drogowe przy ulicach 11 Listopada i Czarnieckiego.

Na przełomie czerwca i lipca planujemy rozpoczęcie prac na pierwszym z nich – dodaje Martyn Janduła z zespołu prasowego
PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

Przejazdy będą zamykane na 4 tygodnie, po kolei każdy. W tym czasie wykonawca zdemontuje stary tor, wzmocni podłoże, wykona odwodnienie, ułoży nowe podkłady i szyny oraz poprawi dojazdy i dojścia dla pieszych. Docelowo wymienione zostaną również urządzenia ostrzegające przed nadjeżdżającym pociągiem. Zamontowany zostanie także monitoring. Działania przełożą się na wzrost bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym.

Roboty nie wpłyną na ruch pociągów. Kierowcy w czasie zamknięcia jednego przejazdu będą korzystać z drugiego przejazdu znajdującego się tuż obok. Takie rozwiązanie zostało uzgodnione z zarządcą drogi. Kierowcy o zmianach zostaną poinformowani z wyprzedzeniem. Wykonawca przed przystąpieniem do robót ustawi znaki.

1 comments

Roboty chyba jednak troche wplyna na ruch pociagow, skoro z Ostrody wyleci 1 z 7 pociagow Intercity – do Krakowa przez Warszawe przed 12 i z Krakowa w Ostrodzie o 16. Zyskaja na tym Olsztynek i Nidzica.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.