OSTRÓDA. ARESZT ŚLEDCZY ZOSTAŁ WYSTAWIONY NA SPRZEDAŻ (zdjęcia)

Starosta Ostródzki ogłosił przetarg ustny nieograniczony na zbycie dawnego aresztu śledczego dla kobiet.

Przedmiotem sprzedaży są nieruchomości gruntowe zabudowane kompleksem zabudowań po byłym areszcie śledczym, położone w Ostródzie, obręb nr 4 miasta Ostróda, ulica Olsztyńska.

Na przedmiotowych działkach znajduje się łącznie 9 budynków. Działki uzbrojone są w sieci : elektroenergetyczną (z własnym agregatem), wodociągową, kanalizacyjną ciepłowniczą (własne piece gazowe dwufunkcyjne), gazową  i telekomunikacyjną. W skład kompleksu wchodzą: budynek główny penitencjarny, dawna wartownia z salą widzeń, magazyn gospodarczy i warsztaty, piwnica – magazyn, szatnia, administracyjny, garaż, agregatorowia, boks garażowy.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi:  1 673 000,- zł

Przetarg odbędzie się dnia 12 sierpnia 2020 r. o godz. 1000 w  siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostródzie przy ul. Jana III Sobieskiego 5, pokój nr 335.

Zgodnie z ustaleniami Uchwały Rady Miejskiej w Ostródzie z dnia 19  kwietnia 2000 r. w sprawie uchwalenia zmiany miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic Olsztyńska – Gizewiusza w Ostródzie działki nr: 3, 4/1 i 10/19 przeznaczone są na cele usługowe.

Wszystkie ww.  działki znajdują się w strefie „B” ochrony konserwatorskiej, ponadto, zgodnie z ustaleniami „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Ostróda do roku 2023”, zaktualizowanego Uchwałą Nr XLIV/326/2018 Rady Miejskiej w Ostródzie z dnia 20 marca 2018 r. wszystkie działki znajdują się w obszarze rewitalizacji, jednakże z tego tytułu Gminie Miejskiej Ostróda nie przysługuje prawo pierwokupu nieruchomości.

Poniżej zdjęcia aresztu:

 

3 komentarze

Cena zachęcająca. Po zakupie trzeba się strzec konserwatora zabytków, bo jeśli wpisze ten wiekowy budynek do rejestru zabytków, to nowy właściciel będzie miał utrudnione ewentualne remonty czy dostosowanie do nowej działalności.

To duuuuzy dylemat zy kupić w Ostródzie chlewik ruinę z wieziennym zapachowym stuletnim mikroklimatem w cenie nowoczesnej willi z basenem i widokiem na morze w Hiszpanii

To duuuuzy dylemat czy kupić w Ostródzie chlewik ruinę z wieziennym zapachowym stuletnim mikroklimatem w cenie nowoczesnej willi z basenem i widokiem na morze w Hiszpanii

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.