20-LECIE ISTENIENIA TEATRU „PRZEBUDZENI”

Jubileusz 20-lecia istnienia Teatru Przebudzeni już za nami!

W miniony weekend w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku odbył się Jubileusz 20-lecia istnienia Teatru Przebudzeni.

 

Teatr ”Przebudzeni” funkcjonuje od maja 2003 roku przy PSONI, Koło w Ostródzie. Grupa propaguje głównie teatr ruchu i muzyki, jednak eksperymentuje także ze słowem. Teatr to dla Grupy swoista forma terapii i wyrażenia siebie, a spektakle to swego rodzaju manifesty, nad którymi Zespół pracuje wspólnie. Teatr „Przebudzeni” aktywnie uczestniczy we wszelkich warsztatach i przeglądach, stając także do rywalizacji z zespołami pełnosprawnymi i odnosząc znaczące sukcesy.

 

Na zajęcia warsztatowe regularnie uczęszcza 20 osób, są to uczestnicy PSONI, WTZ, ZAZ w Ostródzie. Przez Zespół w ciągu wszystkich lat funkcjonowania przewinęło się jednak znacznie więcej osób. Praca każdego aktora Grupy Teatralnej „Przebudzeni” jest swoistą misją. Potwierdzają to również wszelkie występy lokalne, na które Zespół zawsze żywo reaguje, współpracując przez to z ośrodkami kultury, szkołami i innymi placówkami.

 

Za najważniejszy sukces instruktorzy, Monika Kazimierczyk i Dariusz Wychudzki, zaliczają sam fakt istnienia Zespołu od roku 2003, mimo niekiedy wielu przeciwności losu. Dużym osiągnięciem jest niesamowity rozwój grupy, liczba i poziom wypracowanych spektakli, współpraca i swoboda sceniczna, setki godzin warsztatowych i prób, dyskusji, chwil łatwych i trudnych, a co najważniejsze – silne więzi, przyjaźń i empatia. Sukcesem jest również każdorazowo chwila, gdy aktorzy wchodzą na deski profesjonalnych Teatrów w całej Polsce i traktowani są na równych zasadach z zespołami teatralnymi osób pełnosprawnych. Scena łączy i znosi wszelkie bariery.

 

Podczas Jubileuszu aktorzy teatru przedstawili spektakl „Istny Cyrk”. Nie zabrakło listów gratulacyjnych i owacji na stojąco.

 

źródło: Teatr Przebudzeni

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.