PONAD 700 TYS. ZŁ. DLA BIBLIOTEKI W MORĄGU Z PROGRAMU „INFRASTRUKTURA BIBLIOTEK”

Rozstrzygnięto III nabór wniosków do programu „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020”. Wśród beneficjentów programu znalazła się Miejska Biblioteka Publiczna im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Morągu, która w sumie zostanie wsparta kwotą dofinansowania w kwocie 707 754 zł.

Poniżej, za Instytutem Książki, zamieszczamy dwie listy wniosków: rozpatrzonych pozytywnie oraz negatywnie.
Środki otrzyma 20 bibliotek, aż 200 wniosków nie dostanie dofinansowania. Najwyższą dotację – w wysokości 2 mln zł – otrzymają: Biblioteka Publiczna Gminy Łomża z siedzibą w Podgórzu oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Czechowicach-Dziedzicach.

Najwięcej punktów w ocenie merytorycznej otrzymała Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno (91,81 pkt).

Lista wniosków rozpatrzonych pozytywnie dostępna jest TUTAJ

Lista wniosków rozpatrzonych negatywnie dostępna jest TUTAJ

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020. Celem działającego w jego ramach Priorytetu 2 „Infrastruktura bibliotek 2016–2020” jest wzmocnienie potencjału i roli gminnych bibliotek publicznych.

Co roku ogłaszane są nabory wniosków na zadania związane z remontem, przebudową, rozbudową i budową oraz wyposażeniem budynków bibliotek. Mają one na celu wzmocnienie i rozwój funkcji bibliotek w życiu społeczności lokalnych pełnią biblioteki publiczne w gminach wiejskich, gminach miejsko-wiejskich oraz gminach miejskich do 50 tys. mieszkańców.

Priorytet ma na celu przekształcenie bibliotek gminnych w nowoczesne centra dostępu do wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego.

Operatorem Priorytetu „Infrastruktura bibliotek 2016–2020” jest Instytut Książki.

Źródło: Serwis Samorządowy PAP

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.