BENEFIS TADEUSZA KLABUHNA W BIBLIOTECE

21 kwietnia odbył się kolejny Salon Literacki zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostródzie. Tym razem poświęcony był twórczości Tadeusza Klabuhna.
Benefisowy wieczór został przygotowany przez Elżbietę Jakubiak. Zaprezentowano wiersze czytane przez rodzinę, przyjaciół, znajomych, a także koleżanki z klasy wnuczki autora – Wiktorii. Niestety stan zdrowia nie pozwolił Tadeuszowi Klabuhnowi przybyć na spotkanie. Obecna była za to żona – Małgorzata Klabuhn, na ręce której przekazano podziękowania za piękną poezję, za chwile wzruszeń i przekazano życzenia zdrowia.
Uczestnicy Salonu Literackiego otrzymali prezent od Pana Tadeusza Klabuhna – tomiki Jego wierszy: „Czasoprzestrzeń Czarnolasu” i „Ojczyzna chleba i kwiatów” z dedykacją od Autora.
Tadeusz Klabuhn autor prozy, poezji, recenzji oraz opracowań literackich, historycznych i legend. Redaktor rubryk poetyckich i współpracownik prasy regionalnej i ogólnopolskiej. Animator ostródzkiego życia poetyckiego.
W latach 1983-2000 był współorganizatorem konkursów literackich o „Laur Zielonego Liścia” im. Michała Kajki.
Był współzałożycielem Robotniczego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Stowarzyszenia Autorów Polskich, członkiem Ostródzkiego Stowarzyszenia Kulturowego „Sasinia”, Poetyckiej Grupy Pomost przy warszawskim RSTK, Formacji Art-Laboro RSTK w Ostródzie, Formacji Art-alatus.
Swoje utwory publikował w czasopismach regionalnych i ogólnopolskich, w wydawnictwach zbiorowych oraz tomikach poezji.
Spotkanie zorganizowane zostało we współpracy biblioteki z klasą VI a ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostródzie, w której uczy się wnuczka Pana Tadeusza Klabuhna – Wiktoria i z Warmińsko-Mazurskim Oddziałem Stowarzyszenia Autorów Polskich

Zdjęcia: R. Aramowicz

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.