BEZPIECZNE WAKACJE CZAS ZACZĄĆ!

Letni sezon w regionie został zainaugurowany w Expo Mazury w Ostródzie jeszcze przed końcem roku szkolnego!

Przez dwa dni (08-09.06) podczas wydarzenia Bezpieczne Mazury edukowaliśmy dzieci i młodzież, jak uczynić wakacyjny wypoczynek bezpiecznym i przez to prawdziwie udanym.

Wydarzeniu patronowało Kuratorium Oświaty w Olsztynie, a także Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starosta Ostródzki, Burmistrz Miasta Ostróda. Bezpieczne Mazury odbyły się przy udziale przedstawicieli służb – Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Grupy Płetwonurków RP, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie, Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej. Na poszczególnych stanowiskach przedstawiciele służb pokazywali sprzęt i pojazdy, etatowego psa służbowego, wyświetlali filmy edukacyjne. Dzieci i młodzież uczono m.in. o bezpieczeństwie podczas leśnych wycieczek, o zasadach zachowania się w podróży, w ruchu drogowym, o zagrożeniu handlem ludźmi, wybuchami gazu, zatruciami pokarmowymi. W praktyce młodzi ludzie gasili pożary przy użyciu gaśnic, wyciągali manekiny poszkodowanych spod samochodu, sprawdzali zanieczyszczenia wody w jeziorze, poznawali zasady postępowania z niebezpiecznymi pakunkami, zakładali prawidłowo kamizelki ratunkowe.

Do udziału w Bezpiecznych Mazurach zostali zaproszeni uczniowie szkół z regionu – m.in. z Szyldaka, Gierzwałdu, Ostródy, Dąbrówna, Mingajn, Nowego Miasta Lubawskiego, Wikielca, Kraszewa, Durąga czy Lidzbarka Warmińskiego. Pierwszy dzień – 08.06 – przeznaczony był dla szkół podstawowych, drugi dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, co miało także wpływ na zróżnicowanie tematyki bloków edukacyjnych.

08.06 i 09.06 przed południem rozwiązano także konkursy – plastyczny i fotograficzny „Bezpieczne Wakacje”. Nagrody były bardzo atrakcyjne – m. in. rowery, namiot turystyczny, hulajnoga, słuchawki bezprzewodowe, zestaw fotograficzny, gry planszowe, vouchery. Na oba konkursy napłynęło prawie sto prac, z przewagą plastycznych. W konkursie plastycznym przeznaczonym dla szkół podstawowych zwyciężyła Kinga Michalska z SP w Tereszewie, drugie miejsce zajęła Marika Kotewicz z tej samej szkoły, trzecie Alicja Kowalska z ZS nr 2 w Nidzicy. Jury przyznało także trzy wyróżnienia dla: Zuzanny Szymon z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tyrowie, Alana Radtke z ZS nr 4 w Ostródzie i Mateusza Waśka z ZS nr 2 w Nidzicy. W konkursie fotograficznym przyznano jedno wyróżnienie – nagroda powędrowała do Macieja Mikołajczyka z ZS Rolniczych w Ostródzie. Trzy główne miejsca zajęli: Klaudia Cycyńska z I LO w Ostródzie (I miejsce), Karolina Elwartowska z ZS w Pietrzwałdzie (II miejsce), Julia Kłosowska z ZS w Pietrzwałdzie (III miejsce).

Organizatorzy serdecznie dziękują Sponsorom nagród konkursowych i całego wydarzenia Bezpieczne Mazury – Burmistrzowi Miasta Ostróda, Hotelowi Anders, sklepom Kaufland i PSB Mrówka w Ostródzie, strefie Kidz Fun, firmom Zielona Budka, Kruszwica, ROTR Rypin, Ostróda Recycling, OSI, Bakoma, Żywiec Zdrój, Skorpion, Yoona. Mamy nadzieję, że wiedza przekazana dzieciom i młodzieży podczas naszego wydarzenia przyczyni się do poprawy wskaźników bezpieczeństwa podczas wakacji.

Źródło: Expo Mazury

2 komentarze

Wystapilo niedoinformowanie.malo rzetelnie zebrane informacje.w wydarzeniu uczestniczyli rowniez przedstawiciele Wojewodzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w olsztynie oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrodzie.

Dzień dobry, dziękujemy za informację. Autorem tekstu jest Expo Mazury.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.