CZWÓRKA POSITIVE MUSIC CONTEST PODCZAS ORF 2023

Czwórka Positive Music Contest podczas Ostróda Reggae Festival 2023

Ostródzki konkurs zyskuje nową nazwę, ale cel pozostaje ten sam: promocja pozytywnej muzyki. 11 maja startują zgłoszenia do Czwórka Positive Music Contest, który już po raz siódmy odbędzie się pod szyldem czołowej młodzieżowej anteny. Artyści mogą zgłaszać swój akces do 31 maja na https://www.ostrodareggae.com/konkurs

Szef ORF Piotr „Piter” Kolaj wyjaśnia: „Jesteśmy otwarci na wszelkie ciekawe formy nowej muzycznej ekspresji. Słowo reggae dla wielu może brzmieć ograniczająco, stąd od teraz odwołujemy się do szeroko pojętej pozytywnej wibracji jako jedynej definicji kierunku naszych i Czwórki poszukiwań jako promotorów. Muzyka potrafi mieć wpływ na ludzi i zawsze chcemy, żeby miała dobry wpływ, inspirujący do aktywności i zmian.”

Ostróda Reggae Festival od początku swojego istnienia promuje młodych wykonawców. To nie tylko uznane nazwy, ale również otwartość na nowe decyduje o powodzeniu imprezy. Platformy konkursowe stymulują rozwój lokalnej sceny, oferując możliwość konfrontacji z innymi w profesjonalnych warunkach oraz promocję w mediach.

Misją Czwórki jest promocja nowych artystów i współpraca z Ostróda Reggae Festival jest jednym z jej przejawów. Coroczny koncert zwycięzcy konkursu w naszym studiu to duże wydarzenie antenowe i okazja do ostródzkich wspomnień” – komentuje Damian Sikorski, dziennikarz muzyczny rozgłośni i członek jury, stały gość ORF.

Wiele radości dla jury i publiczności daje odkrywanie nowych artystów, którzy wkładają dużo serca w to, aby dobrze wypaść na dużej prestiżowej scenie przed ludźmi, którzy nie są tam przypadkowo” – dodaje łącznik pomiędzy Ostródą a Czwórką Mirosław „Maken” Dzięciołowski, w którego audycji Strefa Dread występują zwycięzcy – „Ciągle ciekawe rzeczy dzieją się w undergroudzie.”

Konkurs młodych talentów wpisany jest w historię Ostróda Reggae Festival praktycznie od samego początku 22-letniej historii. Swoje pierwsze kroki stawiali w nim Tabu czy Junior Stress. W 2013 odbyła się pierwsza edycja pod patronatem Polskiego Radia Czwórka. Wygrała wtedy grupa Big Up!, a w kolejnych latach były to zespoły SielSKA, Johny Rockers, Green Roots, Yelram, Boleo & Follow The Riddim oraz Raggabarabanda.

7 czerwca Jury złożone z organizatorów, dziennikarzy muzycznych Czwórki i zaproszone muzyczne autorytety ogłosi 3 wykonawców, którzy są zaproszeni do finału konkursu. 9 lipca wystąpią oni na głównej festiwalowej scenie Red Stage na ostródzkim stadionie. Głosowanie jurorów wskaże zwycięzcę, który zostanie publicznie ogłoszony tego samego dnia.


Zgłoszenia do 31 maja 2023 włącznie poprzez formularz: 
https://www.ostrodareggae.com/konkurs 

Znajdziecie tam również szczegółowy regulamin. Zapraszamy do uczestnictwa!

Nagrody dla zwycięzcy:

 

  • Możliwość zagrania koncertu w studiu Polskiego Radia Czwórka w Warszawie, transmitowanego na żywo audio/video
  • Promocja wybranego utworu na playliście Polskiego Radia Czwórka
  • Gwarantowany występ na Ostróda Reggae Festival 2024 oraz na Winter Reggae Festiwal 2024 w Gliwicach
  • Nagroda finansowa w wysokości 2000 PLN

Video:

Raggabarabanda (zwycięzcy konkursu 2022), live ORF 2022

 

 

 

 

Raggabarabanda – koncert w Czwórce 22-10-2022

 

Koncert Boleo & Follow The Riddim w Polskim Radiu Czwórka, 2021

 


Koncert Yelram w Polskim Radiu Czwórka, 2020: 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.