ENKLAWA: XVI OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL OGNIA I KUGLARSTWA

Już w przyszłym tygodniu (18-23.07) w Ostródzie odbędzie się XVI edycja Festiwalu Enklawa (dawniej Ogólnopolski Festiwal Ognia i Kuglarstwa). Jeśli lubisz ludzi z pasją i energią, to na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.

To najstarsze cykliczne wydarzenie cyrkowe w Polsce, od lat zrzeszające utalentowanych miłośników żonglerki, akrobatyki, tańca z ogniem i wielu innych artystów dziedzin pochodnych.

Już w czwartek odbędzie się pierwsza darmowa atrakcja dla widzów. O godzinie 18:00 w budynku CUP przy ul. Jana Sobieskiego 9 zaprezentuje się grupa Multivisual ze Spektaklem „Impuls”. Artyści zabiorą widzów w świat iluzji i manipulacji najnowocześniejszymi multimedialnymi rekwizytami.

W piątkowy wieczór przy ulicy Jana III Sobieskiego 5 w Ostródzie (przed budynkiem Starostwa Powiatowego) o godzinie 21.00 zobaczymy uczestników Festiwalu podczas tematycznego Spektaklu Ogniowego, największego występu ogniowego w Polsce.

W sobotę, również przy ulicy Jana III Sobieskiego 5, o godzinie 17:00 odbędzie się Gala Artystyczna, na której goście specjalni, artyści z całej Polski i zagranicy zaprezentują wysoki poziom umiejętności żonglerskich, akrobatycznych oraz wiele innych.

Dzień zakończy spektakl Tomasza Piotrowskiego „Cii…”, który odbędzie się w budynku CUP (ul. Jana Sobieskiego 9) o godzinie 18:00. Artysta zaprezentuje monodram żonglerski w konwencji nowego cyrku, opowiadający historię ojca i dziecka.

Program jest w tym roku wyjątkowo rozbudowany, również dla widzów. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.