FINISAŻ WAKACJI „NA SKARPIE”

Serdecznie zapraszamy na finisaż wystawy prac malarstwa portretowego Klementyny Papsiejew z cyklu “Pracownia Portretu”, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 31 sierpnia, o godzinie 16.00.
Przypominamy, że w „Przystani z Kulturą” wystawa jest czynna od 21 sierpnia, do 29 w godzinach pracy biblioteki.
Natomiast FINISAŻ będzie okazją zarówno do podziwiania pięknych obrazów, jak i do uczestnictwa w warsztatach i animacjach kulturalnych, nawiązania nowych znajomości i spędzenia czasu w przyjaznej i miłej atmosferze. Na koniec zapraszamy na wspólnego grilla, przy którym będziemy mogli się zrelaksować na workach z sianem, a nawet pośpiewać przy akompaniamencie gitary.
Niech ten finisaż wystawy będzie dla nas również finisażem wakacji – symbolicznym podsumowaniem i celebrowaniem ostatnich dni lata. To wszystko dzięki współpracy stowarzyszenia, różnych organizacji i grupy sąsiadów z Kolejowej, którzy razem tworzą naszą lokalną społeczność.

 

Lokalizacja: Ogród różany na Skarpie przy ul. Kolejowej (dawny ogród hotelowy, Hotelu Du Nord’’)
Autorką prac jest:
Klementyna Papsiejew która studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Cykl obrazów i profil na fb pod nazwą „Pracownia Portretu” powstał w wyniku chęci zbudowania pomysłu ukazania obecności drugiego człowieka i jego mocy oddziaływania na emocje. Artystka chce za pomocą kolorów i ciasnych kompozycji wpłynąć na odbiór i nastrój odbiorcy.
Poza cyklem portretów na wystawie prezentowane są kompozycje wykonane na kartach do gry techniką mieszaną. Są to rysunki, kolaże i fotografie komponowane w sposób swobodny. Jest to środek komunikacji i okazja do dzielenia się sztuką z innymi osobami. Te nie dużego formatu prace, są głównie prezentami którymi obdarowuje przyjaciół. Format kieszonkowy pozwala aby sztuka Klementyny zawsze była przy bliskich jej osobach.
Harmonogram :
15.00 – Warsztaty miejskiej sztuki – wspólny mural, czyli nawet „Ja mogę zostać Artystą/ką” – prowadzone przez stowarzyszenie Ars et Liber – dołączyć i spróbować własnych sił można w każdym momencie, podczas trwania wydarzenia.
16.00 – Spacer historyczny, śladami dawnego piękna ulic – Kwiatowej oraz Górnej Kwiatowej – przewodnikiem będzie nasz słynny regionalista i miłośnik Ostródy, dr Wiesław Skrobot z Pracowni Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa .
17.00 – Oficjalne rozpoczęcie finisażu wystawy prac malarstwa portretowego Klementyny Papsiejew z cyklu „Pracownia Portretu” – będziemy mogli porozmawiać z artystką o jej sztuce, nie zabraknie również domowego ciasta – Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą”.
17.30 – Warsztaty profilaktyki raka piersi – Edukacja i świadomość jako podstawy dbania o siebie i najbliższych – poprowadzi Stowarzyszenie Amazonki.
18.00 – Warsztaty plecenia wianków – Sztuka ukryta w ziołach.
18.30 – Warsztaty z Kolażu – Sztuka komponowania emocji sklejonych na papierze/kartach – poprowadzi Autorka wystawy Klementyna Papsiejew.
20.00 – Zakończenie – grill, gra na gitarze i przestrzeń do integracji, wspólnego śpiewania, a może nawet obserwacji gwiazd…
Dodatkowo podczas wydarzenia będzie: – Galeria w Podwórku – Wystawa prac Ostródzkich Artystów z Stowarzyszenia Ars et Liber, z możliwością kupna prac, z czego dochód będzie przekazany na wsparcie działań statutowych ww. stowarzyszenia;
– ścieżka edukacyjna – O czym szumią drzewa? – przygotowana przez Stowarzyszenie Ekipy z Bagien;
– Twój Portret – Czyli fotograficzna pamiątką z Ogrodu na Skarpie;
– Warsztaty inwentaryzacji drzew – Wspólnie nauczymy się inwentaryzacji, od pomiarów, po określenie wieku drzewostanu, czy oszacowanie jego wartości, a nawet nadania mu imienia. Będzie możliwość założenia konta umożliwiającego samodzielną inwentaryzacje Ostródzkich drzew – poprowadzi Stowarzyszenie Ekipy z Bagien.
Organizatorem wydarzenia jest:
Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna,
Współorganizatorzy:
– Ars et Liber,
– Biblioteka Multimedialna Powiatu Ostródzkiego „Przystań z Kulturą”,
– Sąsiedzi z Kolejowej – Eko Parking – Zaczarowany Różany Ogród na Skarpie- Przywróćmy dawny blask,
-Stowarzyszenie Ekipa z Bagien,
– Ostródzkie Towarzystwo Amazonki,
– Pracownia Aktywności Obywatelskiej i Dokumentacji Dziedzictwa.
Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności -CRSO w ramach programu #NOWEFIO. Komitet do spraw Pożytku Publicznego
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.