II i III DZIEŃ RAJDU Z OKAZJI 70 LECIA HUFCA MORĄG

Drugiego dnia rajdu patrole harcerskie biorące udział w rajdzie z okazji 70-lecia Hufca Morąg miały do pokonania dystans około 10 km prowadzący okolicami Żabiego Rogu wykonując następujące zadania:
1/patrol musiał stanąć naprzeciwko siebie i wspólną współpracą dłoni ułożyć na ziemi drążek,
2/wypełnić łamigłówkę sudoku a z uzyskanego kodu liczb otworzyć skrzynkę,
3/z materiałów pozyskanych w lesie zbudować szałas,
4/odegrać scenkę z życia patrolu lub inne wydarzenie,
5/wykorzystując wszystkie dostępne środki skutecznie ukryć się poprzez maskowanie,
6/za pomocą alfabetu morsa część każdego patrolu musiała zaszyfrować wiadomość,a druga część patrolu ją odczytać,
7/mając do dyspozycji 5 litrową butelkę i 3 litrowy pojemnik odmierzyć 4 litry wody,
8/zadaniem patrolu było zapamiętanie jak największej ilości informacji z tekstu przeczytanego przez punktowego.
Przy ocenie każdego zadania poza skutecznością jego wykonania brane pod uwagę było właściwe złożenie meldunku oraz współdziałanie wszystkich członków patrolu, dobra organizacja, pomysłowość oraz kreatywność. Natomiast po południu odbyła się gra francuska (wszystkie patrole otrzymały listę pytań dotyczących historii hufca Morąg oraz miejscowości, w której odbywa się rajd). Do wykonania niektórych zadań z listy konieczna była współpraca i pomoc mieszkańców Żabi Róg. Całość spotkała się z ogromną życzliwością i chęcią pomocy w odpowiedziach ze strony mieszkańców. Zuchy miały zorganizowaną grę w podchody oraz zajęcia na świetlicy np. musiały napisać czego nie lubią robić czy jeść a następnie zniszczyć kartkę oraz napisać co lub kogo lubią. Wieczorem odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku a całość dzisiejszych działań została zakończona wspólnym świeczkowiskiem z udziałem honorowego gościa Mirosławą Mała – sołtys goszczącego harcerzy i zuchów Żabiego Rogu.
W niedzielę, trzeciego i zarazem ostatniego dnia rajdu po wspólnym śniadaniu i posprzątaniu zajmowanych kwater były wspólne gry i zabawy dla zuchów. Następnie odbył się uroczysty apel podczas którego ogłoszono wyniki konkurencji i zmagań patroli biorących udział w rajdzie: Miejsce III zajął patrol 25 MDSH WILCZYCE, miejsce drugie zajął patrol Próbnej Morąskiej Drużyny Harcerzy Starszych FDDH, miejsce I – 4 Morąska Drużyna harcerek AKMAN im. Olgi Drahonowskiej. Wszystkie zwycięskie drużyny otrzymały nagrody natomiast każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkowy znaczek. Na tym zakończył się RAJD 70 IDEAŁÓW HUFCA MORĄG WCZORAJ I DZIŚ.

Przemysław Kubiak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.