KOLEJNI JAMAJSCY I POLSCY ARTYŚCI W PROGRAMIE

Ostróda Reggae Festival prezentuje kolejnych artystów tegorocznej edycji, tym razem stawiając na klasyczne roots reggae.

Po raz pierwszy w Polsce pojawią się wschodzący jamajscy artyści: wokalistka Marla Brown oraz grupa Earthkry. Premierę swojego nowego albumu na ostródzkiej scenie będzie miał jeden z największych talentów polskiego reggae ostatnich lat – Damian SyjonFam. Impreza odbywa się w Ostródzie w terminie 5-8 lipca. Bilety są już w sprzedaży, szczegóły dostępne na www.ostrodareggae.com.

MARLA BROWN (Jamajka)

Z powodzeniem kontynuuje dziedzictwo swojego ojca Dennisa Browna, którego sam Bob Marley określił mianem nauczyciela. Stając się jednym z najsilniejszych głosów kobiet w reggae, robi to w swoim własnym stylu.

Marla Brown jest najmłodszym dzieckiem nieżyjącego już „księcia reggae”, jak powszechnie nazywano Dennisa Browna. Przez całe swoje zawodowe życie zawsze związaną była ze sztuką, więc nigdy nie były jej obce publiczne występy czy przemysł rozrywkowy. Występowała jako tancerka baletowa i współczesna. Od ponad 14 lat prezentuje swoje umiejętności taneczne w całej Europie. Była ambasadorką Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku, półfinalistką brytyjskiego „Mam Talent” i jako tancerka pracowała dla firmy Adidas. Zdobyła wiele mistrzowskich tytułów w Wlk. Brytanii i uczestniczyła w spektaklach teatralnych w całej Europie.

Debiutowała jako wokalistka w słynnym londyńskim Jazz Café w 2013 roku. Stamtąd poleciała do Kingston, aby reprezentować swojego ojca podczas „Reggae Month” w lutym 2014, występując na różnego rodzaju koncertach na wyspie i w jej okolicach. Wywiady i pojawienia telewizyjne oraz radiowe zbudowały grunt pod jej imponujący występ podczas corocznego koncertu pamięci Dennisa Browna, dzięki któremu gwiazda rodziny Brown znów zaświeciła jasno. Debiutancki singiel Marli to „Better Days” z 2015 roku, po którym wydała dwie udane EP-ki: „Deliverance” (2016) i „Survivor” (2017). Zaśpiewała z Mutabaruka na znanej kompilacji „We Remember Dennis Brown”, wydanej przez VP Records w 2016 roku.

Po raz pierwszy wystąpi w Polsce.

Red Stage, 7.07.2018

 

Better Days https://youtu.be/ZPK1hSPI540

EARTHKRY (Jamajka)

Nowa krew w jamajskiej muzyce roots rock reggae po raz pierwszy wystąpi w Polsce, promując swój debiutancki album „Survival”.

Zespół EarthKry narodził się i rozwijał w murach słynnej szkoły Edna Manley College of The Visual & Performing Arts w Kingston na Jamajce, skąd wywodzi się wielu znanych jamajskich muzyków młodej generacji. Czerpiąc inspiracje od Boba Marley’a & The Wailers, The Beatles, Johna Holta, Petera Tosha, Jacoba Millera, Black Uhuru czy Steel Pulse, grupa nastawiła się na zdrowe połączenie roots reggae, soul i rocka. Udało im się uzyskać świeże i uniwersalne brzmienie. Podobnie jak The Wailers, zespół zdecydował się na nazwę EarthKry („Płacz Ziemi”), aby przez wibrację i spuściznę tej muzyki głośno artykułować protest uciśnionych. Od 2013 roku większość czasu spędzili na komponowaniu podczas sesji nagraniowych z innymi znaczącymi artystami, jednocześnie budując swój własny charakter. Zespół wydał udaną debiutancką EP „Hard Road”. W 2017 roku nastąpił czas na pierwszy album „Survival”, który spotkał się z uznaniem krytyki i fanów na całym świecie. W efekcie grupa odbyła trasy koncertowe w Europie i USA, trafiając na sceny wielu uznanych festiwali reggae. Źródłowa muzyka w nowym wydaniu z kolebki roots rock reggae!

Red Stage, 7.07.2018

Tables Turn https://youtu.be/qFChz3zNQFM

 

DAMIAN SYJONFAM (Polska)

Od wydania ostatniej płyty Damiana „To co było, to będzie” minęły dwa lata. Przez ten czas mentalnie wrócił do Korzeni, do miejsc i czasu, w których mógł znów zaczerpnąć ze źródła inspiracji. O czym zaśpiewa na nowej płycie? Przekonamy się na premierowym koncercie albumu „Czuję, więc jestem”.

Jego muzyczna droga rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy do współpracy zaprosiła go pamiętna grupa reggae Natura. Po kilku wspólnie zagranych koncertach Damian wyjechał do Londynu chcąc pogłębić swoją wiedzę muzyczną. Tam ukończył kurs realizacji dźwięku. W 2007 roku powołał do życia zespół ComeYah, w którym był wokalistą, autorem tekstów i współtwórcą muzyki. W 2012 roku zachwycili Polskę debiutanckim albumem „Na Wschód”. Wkrótce jednak Damian pożegnał zespół, wyjechał zagranicę i na dłuższy czas zamilkł. Koncert podczas Ostróda Reggae Festival 2014 był premierą jego pierwszego solowego albumu „Wracam do domu”. Płyta zawędrowała na drugie miejsce sprzedaży płyt w Polsce wg. OLIS. W lutym 2016 ukazał się jego najnowszy album „To co było, to będzie”. Muzykę na płytę współtworzył ponownie Watzek Wawrzyniak, pojawiają się również niemiecki kolektyw producencki Oneness Records oraz Riddim Bandits. Wszystkie teksty na płycie są autorstwa Damiana, a gościnnie zaśpiewali: Mesajah, Pablopavo i Paprodziad. W 2017 roku ukazała się jego winylowa kompilacja „Ten świat jest twój”, zawierająca m.in. niepublikowane wcześniej utwory „Terror” i „Fałszywy doktor”.

Na scenie towarzyszyć mu będzie niezawodna ekipa D’Roots Brothers.

Red Stage, 6.07.2018

Kto siłę ma

https://youtu.be/ItxQgdSzdNw

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.