KONKURS IV SMAKOWITY PRODUKT LOKALNY ZA NAMI

Dnia 14.09.2019 r. Kraina Drwęcy i Pasłęki jako lokalna grupa działania już po raz IV zorganizowała mieszkańcom gminy Dąbrówno, Grunwald, Jonkowo, Łukta, Miłakowo, Morąg, Ostróda oraz Miłakowo konkurs kulinarny pn. „IV Smakowity produkt lokalny”.

Celem konkursu była aktywizacja mieszkańców oraz promocja kuchni regionalnej. W konkursie wzięło udział łącznie 34 uczestników, którzy zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne w wybranej przez siebie kategorii. W tegorocznej edycji wprowadzona została innowacyjność, ponieważ po raz pierwszy w konkursie mogły uczestniczyć dzieci w kategorii dania małego kucharza.

Pozostałymi pięcioma kategoriami były dania mączne, dania główne, zupy, ciasta, dania wege. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody. Za I miejsca zwycięzcy otrzymali sprzęt gospodarstwa domowego (m.in. frytkownicę, sokowirówkę, robot kuchenny). W kategorii dania małego kucharza nagrodą za I miejsce była hulajnoga. Za miejsca II i III były również atrakcyjne akcesoria kuchenne. Pozostałym uczestnikom przewidziano także wyróżnienia i upominki. Najsmaczniejsze potrawy w każdej kategorii wyłoniło 3 osobowe Jury w którym przewodniczącym, już po raz czwarty był znany i wybitny kucharz Karol Okrasa. Do Jury zasiadł również Szef Kuchni Hotel Masuria & Spa Pan Bartłomiej Serej oraz Pani Nina Fierkowicz właścicielka firmy Nina Fierkowicz – Przyprawy do Życia.

Całe wydarzenie zawodowo poprowadzone zostało przez konferansjera Pana Szymona Szypczyńskiego. Podczas konkursu można było zrobić zdjęcie z Karolem Okrasą oraz uzyskać autograf. W programie przewidziano także wywiad z Karolem Okrasą w trakcie, którego publiczność mogła zadawać pytania. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych widzów było zapewnienie bezpłatnej waty cukrowej, popcornu i ciekawych figur wykonanych z balonów.


Konkurs kulinarny zrealizowany został w ramach operacji własnej pt. „Aktywnie, smacznie i lokalnie- promocja regionu Krainy Drwęcy i Pasłęki” ze środków poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

źródło: Stowarzyszenie Kraina Drwęcy i Pasłęki

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.