KSIĄŻKA ŻYJE! NAPRAWDĘ!

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu realizuje wielki projekt fotograficzny „Książka żyje… Naprawdę!”.

Pomysłem na działanie jest zorganizowanie 12 sesji zdjęciowych połączonych z warsztatami
fotograficznymi, nauką charakteryzacji, własnoręcznym tworzeniem kostiumów i scenografii. Uczestnikami projektu jest morąska młodzież oraz czytelnicy biblioteki. Przedsięwzięcie rozpoczęło się od warsztatów z udziałem fotografa, kostiumografem, scenografem i charakteryzatorem. Po takim przygotowaniu młodzież zaprojektowała 12 oryginalnych kadrów zdjęciowych. Zdjęcia są utrzymane w klimacie baśniowym i konsekwentnie przedstawiają młodego czytelnika, który czytając przenika do świata baśni oraz ukazują elementy świata z książki przeniknięte do rzeczywistości.

Do tej pory odbyło się 5 sesji na których pojawiały się Złota Rybka, pędząca dyniowa kareta, z lasu wyłaniał się Czerwony Kapturek i wilk, Harry Potter walczył z Voldemortem a w morąskich jeziorach pływały Syreny.

Na efekty pracy trzeba będzie trochę poczekać. W połowie października biblioteka planuje zorganizować wystawę z wykonanych zdjęć, której towarzyszyć będzie uroczysty wernisaż. Wszystkie fotografie zostaną również wydane w formie kalendarza na 2017 rok.

Postępy prac można śledzić na blogu: http://ksiazka-zyje.tk/

Działanie organizowane w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018″ oraz ze środków
samorządów Ełku i Olsztyna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.