KTO WYSTĄPI W FINALE CZWÓRKA POSITIVE MUSIC CONTEST?

Jury w składzie złożonym z organizatorów festiwalu z Positive Music Promotion, Damiana Sikorskiego (Czwórka), Brinsley’a Forde (ongiś Aswad), Marka Niewiarowskiego (Zima Records) oraz Jarosława Hejenkowskiego (Free Colours, „Encyklopedia polskiego reggae i ska”) postanowiło zaprosić do finału Czwórka Positive Music Contest podczas Ostróda Reggae Festival (Red Stage, niedziela 9 lipca od 14:00) następujących wykonawców:

 

ROOTSTONE
Jesteśmy zespołem działającym w Bournemouth w UK. Początki zespołu sięgają 2017 roku, kiedy po kilku latach jamowania i grania okazjonalnych koncertów ustalił się skład kapeli. Przypadkowe spotkanie z rastamanem – listonoszem Patrykiem Makuta z Angoli i nawiązanie znajomości z Rogerem Ekuza z Ugandy pozwoliło na skompletowanie składu, którego trzonem są Polacy grający wcześniej w Aggafari, Puls, Miki Mousoleum czy PZL. Koncentrujemy się na klasycznym roots reggae z solidnym przekazem. Zagraliśmy m.in.na Wilkswood Reggae Festiwal, Ragwormers, Reggae Weekender i innych imprezach. Dzięki znajomości z ekipą Dubheart w ubiegłym roku w studiu Gavina Fullnessa nagraliśmy materiał na pierwszą płytę. „Must Resist” ukazała się w marcu 2023. Wydaliśmy też EP oraz winylowego singla. Okładkę zaprojektował nam Piotr Kłosowicz z Miki Mousoleum.
Makuta – voc, Roger – voc, Maly Huan – bass, Aro – drums, Chaka Man – gitara, Raff – gitara
DŻA DŻA DZIADY
Dża Dża Dziady to grupa zaprzyjaźniony muzyków z Trójmiasta i okolic, którzy brali i/lub biorą udział między innymi w projektach: Roots Dub Trio, Enchantia, Sekatory, The Joyful Heart, 84-100, Errol Organs – Trenchtown Expirience, ReggaeNotts band. Nasze inspiracje to brzmienie i muzyka reggae.
Celem naszej muzyki jest wprowadzanie ludzi w pozytywne wibracje, dobre słowo ma dodawać otuchy. Promowanie pozytywnych wartości, co uwidacznia się w muzyce, tekstach zespołu jak również podczas koncertów na żywo, gdzie słuchacze i widzowie spontanicznie włączają się do wspólnej zabawy. W 2022 roku zespół nagrał swoją pierwszą płytę zrealizowaną w Rumi, Stacja Muzyka. Pierwszy singiel promujący płytę „Kochaj ten świat” ukazał się na początku 2023 roku.
Made in Kaszebe!
Rafał Katzor – gitara, wokal
Damian Ławrynowicz – bas
Karol Ułanowicz – gitara
Bogumił Lewańczyk – perkusja
Paweł Bigocki – instrumenty klawiszowe
JAMAJKI
Zespół powstał w 2021 roku z inicjatywy dwóch rodowitych tyszan: frontmana i wokalisty Michała ,,Majki” Knieżyka oraz Daniela Pejsa – basisty. Brzmienie zespołu opiera się głównie na twórczości i kompozycjach Majkiego, stworzonych w ciągu ostatnich kilka lat. Nasza muzyka to żywe połączenie korzennych dźwięków reggae, nowoczesnego brzmienia, energicznej sekcji dętej i charyzmatycznego wokalu. Jamajki zabiera Was w muzyczną podróż – tam gdzie nie byłeś jeszcze!
Michał Knieżyk – wokal
Daniel Pejs – bas
Bartosz Pejs – perkusja
Wojciech Barchański – gitara
Dawid Krótki – klawisze
Piotr Niesporek – puzon
Dominik Niedziela – trąbka

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.