KURS AUDIOWIZUALNY W OSTRÓDZIE 2023

Już po raz piąty zapraszamy na kurs audiowizualny, który odbędzie się w terminie 30.06.-2.07.2023 podczas Arena festival film and musicCinebus zaparkuje koło Amfiteatru w Ostródzie.
Podczas kursu powstawać będą teledyski tworzone metodą piksilacji – czyli poruszania zdjęć przy wsparciu Sztucznej Inteligencji. Zajęcia warsztatowe poprowadzi znakomity artysta – twórca animacji dr Tomasz Siwiński.

Na prowadzonych przeze mnie warsztatach będziemy wspólnie, przez trzy dni, tworzyć animowany teledysk do istniejącego utworu muzycznego. Przy realizacji animacji będziemy posługiwać się techniką piksilacji, która polega na poklatkowym animowaniu statycznych zdjęć. Od nas i od napisanego przez grupę scenariusza będzie zależało, co umieścimy przed aparatem fotograficznym – co będzie tematem zdjęć i zrealizowanych na ich podstawie animacji. W drugim etapie projektu, powstałą w ten sposób animację, będziemy przekształcać wykorzystując Sztuczną Inteligencję. W ten sposób zdjęcia zyskają nowy i miejmy nadzieję ciekawy charakter plastyczny.
Warsztaty są otwarte dla wszystkich osób, również tych nie mających żadnego doświadczenia z animacją czy sztukami plastycznymi. Będą, również dla mnie, ciekawą przygodą z nowym medium i okazją do stworzenia eksperymentalnej, krótkiej formy filmowej.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych!
Tomasz Siwiński

Zajęcia odbywać się będą w godzinach 10:00-19:00, a ostatniego dnia 8:00-16:00.
Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: 
Serdecznie zapraszamy!

 

Zdjęcia: Jarosław Kowalski, Adam Strzelecki, Filip Błażejowski

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.