TO LUBIĄ KOBIETY – WERNISAŻ WANDY SZOT

W środę 15 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Morągu odbył się wernisaż wystawy rękodzieła Wandy Szot „To Lubią Kobiety”. Można było podziwiać ręcznie zrobione wyroby zdobnicze damskie i nie tylko – wykonane różnymi technikami.

Pasją zaraziłam się w bardzo młodym wieku. Gdy to się zaczęło, miałam wtedy około 11 lat – mówi Wanda Szot -Nie zakładałam co prawda wtedy, że aż tak ona się rozwinie. Zaczynałam od drobiazgów takich jak szydełkowanie np. spódniczki, bereciku czy rękawiczek. Później samo przechodziło to w inne techniki, pojawiły się inne zamiłowania – często z ciekawości, by zobaczyć, co można ciekawego jeszcze zrobić.

Bardzo lubię łączyć różne techniki np. szydełko z koralikami. Efektem tego jest też haft wstążeczkowy połączony z czymś zupełnie innym. Dowodem tego są obrazy wiszące tu na ścianach. Nigdy nie poprzestaję na jednym rodzaju rękodzieła. Uważam, że jeśli nie będę poznawała nowych technik, to będę się cofała. Przez ponad pięćdziesięcioletni okres twórczy sięgałam do różnych odmian rękodzielnictwa takich jak hafty krzyżykowy, kaszubski, richelieu, wstążeczkowy czy decoupage, technikę odnawiania mebli, postarzanie, wykonywanie różnych ozdób, filcowanie na zimno i na mokro oraz malowanie na szkle.

Jednak szydełkowanie to metoda, do której systematycznie i najczęściej powracam. Przed paroma laty zainteresowała mnie technika szydełkowania połączona z koralikami, efektem jest obecna wystawa biżuterii szytej koralikami. Z wielką przyjemnością sięgam również do materiałów naturalnych, takich jak kamienie, muszle, perły, nici lniane. Łącząc je na różne sposoby wykonuję obrusy, bieżniki, torebki i naszyjniki. Pomysłów nie brakuje mi nigdy, brakuje mi tylko czasu do ich realizacji – powiedziała Wanda Szot.

Zachęcamy do odwiedzenia  morąskiej biblioteki i obejrzenia wystawy Wandy Szot „To Lubią Kobiety”. Macie na to czas do 13 marca

Przemysław Kubiak

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.