M14STO SZTUKI – ZAPRASZAMY NA TRZECIĄ EDYCJĘ

Trzecia edycja imprezy M14STO SZTUKI rozpocznie się o godz. 17.30 w piątek 25 sierpnia w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie, zarówno w środku budynku, jak i na zewnątrz.

Założeniem przedsięwzięcia jest prezentacja artystów związanych z Ostródą lub jej okolicami. Są to często osoby, które pokazują swoją twórczość po raz pierwszy publicznie, ale znajdują tutaj swoje miejsce także uznani artyści.


Na M14STO SZTUKI#3 zaprezentowane zostaną różne formy artystyczne, począwszy od wystawy malarstwa portretowego, poprzez fotografię, rzeźbę, ceramikę, batik. Podobnie jak w ub. roku imprezie towarzyszyć będzie koncert muzyki alternatywnej, na którym również zaprezentują się artyści pochodzący z Ostródy i okolic, a do tej pory niekoniecznie znani w naszym mieście. Całość zwieńczy pokaz wypału ceramiki techniką RAKU oraz tańca z ogniem.

Wystawa M14STO SZTUKI#3 będzie czynna również w sobotę 26.08 w godz. 12.00-16.00, a także w poniedziałek i wtorek 28-29.08 w godz. 10.00-17.00.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie M14STO, mecenasami: Powiat Ostródzki, Gmina Ostróda, Biblioteka „Przystań z Kulturą”, firma IWKD, Budocentrum Ostróda, firma Yoona, Pizzeria San Biaggio i Delikatesy u Czacharowskiej.

Artyści M14STO SZTUKI#3:

BAZGROŁKI – ich muzyka stanowi połączenie piosenek wraz z częścią improwizacji. Bazgrołki zadebiutowały singlem “Przebiśniegi” w audycji Kamila Wicika w radiu Gdańsk oraz Epką “Kosmo-smok”. W skład zespołu wchodzi m.in. Grzegorz „Greg” Krajewski, pochodzący z Ostródy saksofonista.

DŁUGIŃSKI MATEUSZ – absolwent akademii sztuk niebanalnych założony przez niego samego w wykreowanym przez siebie świecie. Tematyka jego zdjęć jest różnorodna, ale głównym kierunkiem, którym podąża jest fotografia artystyczna.

HATT3RS – czteroosobowy organizm zbudowany w wyniku wieloletniej symbiozy muzycznej. Muzyka którą płodzą oparta jest na wieloletnich doświadczeniach wynikających z interpretacji otaczającej nas rzeczywistości. Żywioł dźwięków, przecinany zimno-falową barwą z elementami punk rocka. Koncerty Hatt3rs zawierają w sobie siłę wszystkich wartości muzycznych która określa ich jako zespół.

JAVVS – Ludzie z czterech miast i wiosek od Mazowsza po Mazury, zdeterminowani, uparci
i konsekwentni.. Swoją twórczość określają jako Nortside Raw Beat czyli szybki, bezpośredni, surowy hard core post punk.

KOWALSKI SŁAWOMIR „LOJER” – pochodzi z Ostródy, obecnie mieszka w Anglii. Od trzynastego roku życia zajmuje się rzeźbą, muzyką, malarstwem, kowalstwem tradycyjnym, dekoracją, różnymi gałęziami sztuki użytkowej. Na wystawie zostanie zaprezentowany przekrój twórczości rzeźbiarskiej artysty.

MUNJE JULIANNA – kiedyś najmłodsza uczestniczka Festiwalu Ognia w Ostródzie, od wielu lat zajmująca się tą formą sztuki. W ostatnim czasie tworzy dekoracje batikowe do festiwali plenerowych i takie też prace zostaną zaprezentowane podczas M14STO SZTUKI#3. Dodatkowo Julka zaprezentuje pokaz tańca z ogniem.

MAGDALENA MUNJE /pracownia dEKO SZTUKI/ – artysta plastyk z Ostródy. Tworzyła patchworki, małe dzieła sztuki tworzone z filcu, grafikę, obrazy, biżuterię. Obecnie zajmuje się ceramiką użytkową i artystyczną, którą zaprezentuje na naszej wystawie. Dodatkowo na zewnątrz budynku Magda przeprowadzi pokaz wypału ceramiki techniką RAKU.

NAZWY KOMPONOWANE – kontrjazzowy duet minimalistyczny występujący jako trio. Perkusja, gitara, bas, brak słów. Pozbawiony dowolności aranżacyjnej, z wyraźnym brakiem tendencji improwizacyjnych. Chaotycznie matematyczny, uproszczony w obiorze, niespokojny, a przy tym ścisły. Muzycy komponują tylko z nazwy.

SŁAWIŃSKI MATEUSZ DJ.SIEMAS – mieszkający na co dzień w Ostródzie. Reprezentant ostródzkiego składu #klitafamilia. Występował przed wieloma artystami polskiej sceny rapowej między innymi Peja, PIH, Kękę, Polska Wersja, Tede, Malik Montana oraz całe GM2L, Smolasty, Małach Rufuz, Sarius,

WIEWIÓRA PAULINA/tonieziemia/ – artystka pochodząca z Ostródy, mieszka i tworzy w Elblągu. Jest samoukiem- próbuje swoich sił w malarstwie, rysunku, grafice, tatuażu, rzeźbie. Paulina zaprezentuje projekt o tytule „STUDIUM OSOBOWOŚCI”. Jest to projekt artystyczny, który swój początek miał w lutym roku 2023- wtedy też Paulina postanowiła w ramach ćwiczeń namalować kilka portretów znajomych. Zainteresowanie okazało się być na tyle duże, że kilka prac przerodziło się w sto. I tyle zostanie zaprezentowanych na wystawie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.