„CZTERY MILE ZA PIEC” CZYLI FOLKLOR DZIECIĘCY I WSPÓLNA ZABAWA NA ZAMKU W OSTRÓDZIE

W niedzielę 17 lipca na Zamku w Ostródzie wystąpił dla najmłodszych teatr „Władca lalek” ze Słupska z przedstawieniem „Cztery mile za piec”.

Tym razem było nietypowo. Od samego początku w przedstawieniu uczestniczyły dzieci. Momentami we wspólnej zabawie w teatr brały udział praktycznie wszystkie pociechy, które tego dnia odwiedziły salę reprezentacyjną na ostródzkim zamku.
Tematem spektaklu był folklor dziecięcy. Milusińscy mieli więc okazję poznać lub przypomnieć sobie zabawy swoich rodziców czy dziadków. Wśród zabaw były m.in. Ciuciubabka; Gąski, gąski do domu; Chodzi lisek koło drogi; Budujemy mosty dla pana starosty; Zgubiłem koziołeczka; Uciekaj myszko do dziury; Czarny ludek czy Kucany berek. Było dużo śmiechu i radości, a we wspólnej rozrywce z chęcią i wielkim zaangażowaniem brali udział także dorośli. Większość z nich zapewne pamiętała te gry z własnego dzieciństwa.
W dobie internetu, mediów, wszechobecnych komputerów teatrzyk dla dzieci jest ciekawą rozrywką inną niż ta dostępna na co dzień. Najmłodsi uczą się nowych rzeczy, widzą aktora na żywo, a tak jak w przypadku przedstawienia „Cztery mile za piec” sami mogą odgrywać role albo uczestniczyć we wspólnej zabawie.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.