NEW KINGSTON & BAKSHISH W PROGRAMIE OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2017

Kolejnymi artystami, którzy pojawią się w tym roku na Ostróda Reggae Festival będą Jamajczycy z Nowego Jorku – New Kingston oraz polski Bakshish, który zagra koncert z okazji 35-lecia istnienia.

Dziś startuje trasa promocyjna ORF i Regałowiska w Bielawie, której gwiazdą jest dobrze znana z Ostródy australijska wokalistka Nattali Rize. Towarzyszą jej polscy wykonawcy.

 

NEW KINGSTON (Jamajka/USA)

Trzech braci i ojciec, wybitny jamajski basista, to podstawa składu wyjątkowego zespołu z USA, który śmiało pokazuje jak piękna mieszanka wynika z połączenia jamajskich korzeni z R&B i hip-hopem – miejskim brzmieniem Brooklynu, gdzie przyszło im żyć. Zgodnie z ich nazwą, to fuzja tych dwóch światów.

New Kingston został powołany do życia w 2006 przez Courtney’a Pantona Seniora w Nowym Jorku. W tej muzycznej rodzinie ważny głos, również dosłownie, należy do braci Stephena, Courtney’a Juniora i Tahira, którzy grają na instrumentach i śpiewają.

Po dwóch samodzielnie wydanych i wyprodukowanych albumach, w 2015 roku New Kingston wydali swój trzeci krążek “Kingston City”. Tym razem wydawcą była jedna z największych niezależnych wytwórni reggae na świecie – Easy Star Records. Płyta wylądowała na pierwszej pozycji sprzedaży płyt reggae wg. Billboard. Wśród gości usłyszysz tam Tribal Seeds, hawajskiego wokalistę Kimie Minera oraz legendy jamajskiego reggae: Sister Carol, The Wailing Souls czy Sugar Minotta. W efekcie koncertowali i grali trasy z takimi gwiazdami jak Collie Buddz, Soja, Matisyahu, Rebelution, Easy Star All-Stars czy Beres Hammond.

Ta ciężka praca zaprowadziła ich z małej piwnicy na Brooklynie, gdzie zaczynali, na główne festiwale reggae na świecie, jak California Roots Festival, Monterey Bay Reggae Festival, Reggae On The River, czy europejskie Summerjam i Uppsala Reggae Festival. W ub. roku wydali „Kingston Fyah” EP, który stał się przyczynkiem do kolejnej trasy po USA, tym razem już w charakterze gwiazdy.

Red Stage, 11.08.2017

Kingston Fyah https://www.youtube.com/watch?v=6f30epfWqNI

Ready https://www.youtube.com/watch?v=4s6QLlYuF3Y

BAKSHISH

Ich nazwa w języku arabskim oznacza „podarunek, dar”. Polska scena reggae dostała w prezencie ich muzykę i niosący nadzieję przekaz dokładnie 35 lat temu.

Powstały w 1982 roku w Kluczborku Bakshish to jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Już w 1982 roku zespół zagrał pierwsze koncerty na lokalnych imprezach i w klubach studenckich. W tym czasie awansowali do finału konkursu radiowej Trójki „Kto najlepszy w tym rocku?” i zdobyli nagrodę Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie w 1983 roku, gdzie zagrali już jako gwiazda rok później. Bakshish w tym okresie można było spotkać na dużych festiwalach w całej Polsce. W 1992 roku w studio Złota Skała zrealizowali swój pierwszy album „One Love”, sprzedany w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. W 1994 roku przy wsparciu niemieckiego producenta Felixa Woltera nagrali „Eye”. Pamiętnym albumem jest również płyta „B-3″ (2000). Powrócili na scenę z „4 I-ver” (2012).

Przez grupę przewinęły się dziesiątki muzyków, ale jej fundamentem od zawsze jest wokalista Jarek „Jarex” Kowalczyk. Bakshish ostatnimi laty wydał dwa single „Źrenica” i „Diament”. W roku 35-lecia planują wydanie płyty koncertowej, pracują nad nowym materiałem studyjnym i przygotowują się do koncertu w Amfiteatrze Opolskim z Orkiestrą Filharmonii Opolskiej. Podczas ORF Bakshish wystąpi z unikatowym setem od najważniejszych utworów z historii po jeszcze wcześniej nie prezentowane nowe kompozycje.

Red Stage, 11.08.2017

„Diament” https://www.youtube.com/watch?v=t5HkHtNMLx0

historyczny materiał dla TVP: http://www.youtube.com/watch?v=C7cofEQT86g

STARTUJEMY DZIŚ: OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL & FESTIWAL REGAŁOWISKO BIELAWA PROMO TOUR Z NATTALI RIZE

Gwiazda światowego reggae, charyzmatyczna wokalistka Nattali Rize ze swoim australijsko-jamajskim zespołem i w towarzystwie polskich grup Bethel, Johny Rockers, Beniamin i DJ Makena, na trzech klubowych koncertach promować będzie swój nowy album oraz dwie czołowe polskie letnie imprezy reggae. Podczas koncertów będzie można porozmawiać z organizatorami festiwali, zakupić karnety w specjalnych cenach, a nawet zdobyć je za darmo.

NATTALI RIZE

Australijka Nattali Rize jest jedną z niewielu kobiet, którym udało się zdobyć sławę w zdominowanym przez mężczyzn świecie reggae. Jej sceniczna charyzma i wyjątkowy głos uwiodły jamajskich producentów.

Droga Nattali do sukcesu rozpoczęła się od jej australijskiej formacji Blue King Brown, z którą od ponad 10 lat koncertuje na całym świecie. Występowali przed takimi artystami jak Carlos Santana czy Damian Marley. Wydali kilka doskonałych albumów przekraczających muzyczne granice i promujących rewolucyjnego ducha pozytywnych zmian. Nattali od dzieciństwa gra na gitarze i absorbuje muzyczne mądrości odkryte w kolekcji płytowej swojej matki. Zaczynając od roli perkusjonistki na ulicznych występach, nigdy nie bała się eksperymentować. „Nie chodzi mi tylko o granie muzyki, która ładnie brzmi. To nie służy tylko zabawie: mówimy o byciu częścią ruchu, zmieniającego postrzeganie świata i pomagającego wyznaczyć ścieżki do wyższej świadomości. Muzyka jest potężną bronią w realizacji tych celów.”

Nattali Rize przynosi coś specjalnego – świadomą, elektryzującą energię, a jej koncerty pozostają w pamięci.

Nattali Rize – One People  https://youtu.be/eNQTZ_lxLXs

Nattali Rize & Julian Marley – Natty Rides Again https://youtu.be/1gwnEluA3r0

SZCZEGÓŁY KONCERTÓW PROMO TOUR:

07-04-2017, godz. 20:00, Wrocław, Stary Klasztor, Purkyniego 1 / support: Bethel, DJ Maken (JVSS)

08-04-2017, godz. 20:00, Kraków, ZetPeTe, Dolnych Młynów 10 / support: Beniamin, DJ Maken (JVSS)

09-04-2017, godz. 20:00, Warszawa, Hydrozagadka, 11 Listopada 22 / support: Johny Rockers, DJ Maken (JVSS)

Ostróda Reggae Festival – 17 edycja, 10-13 sierpnia 2017, Ostróda

Dotychczas ogłoszeni artyści: SHAGGY (JAM), STEEL PULSE (UK), DREADZONE (UK), THE SKINTS (UK), KINGFISHA (AUS), NEW KINGSTON (JAM/USA), BAKSHISH (PL)

Bilety: http://www.ostrodareggae.com/bilety

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.