OLSZTYŃSKI TEATR LALEK WYSTĄPI W OSTRÓDZIE

Najmłodszych widzów zapraszamy w ostatni weekend wakacji na Bulwar Europejski w okolicach placu zabaw na spektakl w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek „Mikołaj Kropielnik”.

2 września godz. 12:00, spektakl dostępny bezpłatnie.

„Mikołaj Kropielnik z Olsztyna” to pełna zabawnych gagów, gonitw i bastonad historia o fikcyjnych przygodach Mikołaja Kopernika podróżującego w czasie. Bohater przybywa w swoim wehikule do współczesnego Olsztyna i spotyka na swojej drodze mieszkańca naszego miasta – przedsiębiorcę Mikołaja Kropielnika. Jakie będą koleje losu obu postaci, musicie przekonać się sami.

Przedstawienie nawiązuje do tradycji włoskiej komedii dell’arte oraz do konwencji ludowego teatru lalkowego XVIII i XIX w., których bohaterami są: włoski Pulcinella i francuski Polichinelle. Twórcy olsztyńskiego spektaklu mają ambicje stworzenia własnego, lokalnego bohatera, o cechach wspólnych z włoskim i francuskim pierwowzorem. Mikołaja Kropielnika cechuje bowiem, podobnie jak Poliszynela pogarda dla postaci śmierci, diabła, czy władzy w osobie policjanta i z tego powodu często wpada w tarapaty. Spektakl jest pokazem kunsztu animacyjnego dwójki aktorów-lalkarzy – Jarka Cupriaka i Mateusza Mikoszy.

Przedstawienie dla dzieci od lat 6.

Aktorzy: Jarek Cupriak, Mateusz Mikosza

Spektakl realizowany jest ze Środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w ramach projektu „Rok kopernikowski – Mikołaj Kropielnik z Olsztyna”

spektakl trwa 55minut

W przypadku niepogody spektakl odbędzie się w Sali Kameralnej Amfiteatru.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.