OSTRE DZIANIE: RUSZA KOLEJNA EDYCJA

Miło jest nam poinformować, że Centrum Kultury w Ostródzie pozyskało kolejne środki z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tym razem jest to kwota 80.000 zł na projekt pod tytułem „Ostre Dzianie#2”.

Przypominamy, że w roku 2017 odbyła się pierwsza edycja tego przedsięwzięcia. Projekt pod tytułem „Ostre Dzianie#2” obejmuje m.in. organizację szeregu warsztatów artystycznych (bębny, wokal, gitara, perkusja, fotografia, multimedia, choreografia, produkcja dźwięku, dekoracja) zakończonych wspólnym koncertem z polskimi gwiazdami (m.in. Habakuk). Nabór do warsztatów rozpocznie się 25 maja, będą się one odbywać do końca czerwca, a finałowe koncerty zabrzmią 1 lipca i we wrześniu na scenie ostródzkiego amfiteatru.

Tytuł projektu „Ostre Dzianie” nawiązuje do nazwy miasta Ostróda oraz jej mieszkańców (Ostródzianie) i ma za zadanie budzić skojarzenia z tym, że w Ostródzie „się dzieje” i uczestniczą w tym „dzianiu” mieszkańcy miasta.

Informacja o naborze na warsztaty:

Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, twórczego, artystycznego… zgłoś się do amfiteatru w sobotę 25 maja o godz. 17.30.

W tym dniu ruszają zajęcia warsztatowe projektu „Ostre Dzianie”. Będą to:

– warsztaty bębniarskie, które poprowadzi związany z Ostródą artysta – Ryszard Bazarnik

– warsztaty wokalne, które poprowadzi wokalistka znana z ostródzkich Koncertów na Ścianie – Iza Kowalewska

– warsztaty multimedialne, będą to zajęcia  z dziedziny tworzenia filmów. Obejmą podstawy obsługi kamery, montażu filmowego.

– warsztaty choreograficzne – zajęcia z improwizacji ruchowej w teatrze i pracy w grupie będą opierać się na teatrze improwizowanym, formie w której aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. Prowadzący: Agnieszka Skrzypczak – pochodząca z Ostródy aktorka Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi .

– warsztaty plastyczno-scenograficzne – zajęcia plastyczne, które pozwolą na stworzenie scenografii do finałowego koncertu projektu.

– warsztaty produkcji muzycznej – zajęcia z podstaw  produkcji dźwięku. Razem z ostródzkim realizatorem i artystą Marvisem postaramy się pokazać i wytłumaczyć Wam jak najwięcej.

– warsztaty gitarowe – zajęcia z nauki gry na gitarze. Warsztaty poprowadzi Bartek Jursza – gitarzysta, występujący w szeregu zespołach, m.in. Pink Roses.

– warsztaty perkusyjne – zajęcia z nauki gry na perkusji, które poprowadzi Adam Goniszewski, znany z grup Pink Roses i Cuba de Zoo.

– warsztaty fotograficzne – zajęcia z dziedziny fotografii. Zajęcia obejmą m.in.: podstawy fotografii, street art, obróbkę cyfrową. Zajęcia poprowadzi Wojtek „Koykos” Kozicz, fotograf z Ostródy.

Wszystkie warsztaty zakończą się wspólnymi występami grup artystycznych na dużej scenie amfiteatru w dn. 1 lipca. Wystąpią wtedy również m.in. zespól Habakuk.

Szczegóły:

https://www.facebook.com/ostredzianie/

 

 

 

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.