OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL PO RAZ 16!

Fani  jamajskich brzmień już odliczają dni do jednego z większych festiwali reggae’owych w Polsce. Przed nami kolejny piękny festiwal z wyśmienitą muzyką. W dniach 11-14 sierpnia w Ostródzie zabrzmią pozytywne dźwięki muzyki pokoju. Lokalizacja ta sama, jak rok temu – teren dawnych czerwonych Koszar.

W tym roku na scenie zagrają między innymi:

JAH9 & THE DUB TREATMENT (Jamajka)

Ważna postać na podziemnej scenie poetyckiej Jamajki w instrumentalnym dubie znalazła miejsce, gdzie jej słowa mogły żyć. Głęboko mistyczna Jah9 jest jednym z najbardziej charyzmatycznych artystów, którzy wypłynęli na fali ruchu Reggae Revival. Po raz pierwszy w Polsce ze swoim zespołem Dub Treatment, promować będzie nowy album „9”. Słowo, dźwięk i kobieca siła.

RAS MUHAMAD (Indonezja)

Po raz pierwszy w Polsce artysta reggae z Indonezji, prawdziwy ambasador tej muzyki w swojej ojczyźnie. Odwiedza nas po występach na scenach od Azji przez Afrykę, Europę, obie Ameryki aż do Jamajki. „Salam” to nie tylko tytuł jego ostatniej płyty. To słowo znaczy „pokój”.

DELLÉ (Niemcy / Ghana)

Jeden z trójki wokalistów czołowej grupy reggae/dancehall na świecie – Seeed, powraca z nowym albumem „Neo”. To muzyka z najwyższej półki, wsparta najlepszym brzmieniem. Kto nie wierzy, w Ostródzie zmieni zdanie.

DAMIAN SYJONFAM (Polska)

Choć pierwsze sceniczne występy Damiana miały miejsce 20 lat temu, jego kariera eksplodowała dopiero w 2014 roku. Solowy album „Wracam do domu” był wydarzeniem, które obecnie powtarza druga płyta „To co było, to będzie”. Damian przykuwa uwagę oryginalnością, naturalnością i hasłem powrotu do podstawowych wartości, o których zdaje się zapominać galopujący świat.

NATTALI RIZE (Australia / Jamajka)

Nattali Rize to wokalistka, która w 2013 roku podbiła Ostródę niezwykłym występem ze swoim australijskim zespołem Blue King Brown. Teraz powraca by promować swój nowy projekt z jamajsko / wielonarodowym zespołem.

TARRUS RILEY / ALAINE / DEAN FRASER AND THE BLAK SOIL BAND (Jamajka)

Ten zestaw śmiało można nazwać “prawdziwe klejnoty jamajskiej muzyki”. Tarrus Riley to czołowy wokalista i autor wielu przebojów, Alaine zaczaruje słodkim głosem, a nazwisko maestro saksofonu Deana Frasera zobaczyć można na setkach historycznych i współczesnych płyt. Czego można chcieć więcej?

MESAJAH (Polska)

Po świetnie przyjętych trzech albumach, o Mesajah z łatwością można powiedzieć, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich wykonawców reggae. W tym roku wydaje kolejny album, który usłyszycie w Ostródzie!

KATCHAFIRE (Nowa Zelandia)

Ich maoryska interpretacja korzeni stała się już symbolem jakości roots reggae z Antypodów. Wyjątkowa muzyka Katchafire adresowana jest do fanów dobrych głosów, relaksującej atmosfery i klarownego brzmienia. Doświadczeni w trasach na całym globie, po pamiętnym koncercie w 2011 powracają do Ostródy z nowym albumem.

KABAKA PYRAMID & THE BEBBLE ROCKERS (Jamajka)

Jeden z najważniejszych artystów jamajskiego ruchu Reggae Revival po raz pierwszy przybywa do Polski ze swoim zespołem. Wysoko oceniany za wyjątkowe połączenie reggae & hip hop oraz świadome teksty, Kabaka Pyramid swoją energią wysadzi ostródzką scenę w powietrze!

 

http://www.ostrodareggae.com/

http://www.ostrodareggaeshop.com/

https://www.facebook.com/Ostrodareggaefestival

https://www.instagram.com/ostrodareggaefestival/

 

Będziemy aktualizować wydarzenie.

Do zobaczenia na festiwalu.

Bless Ya.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.