OSTRÓDA W POLSKO-UKRAIŃSKIEJ OFERCIE TURYSTYCZNEJ

Zamki – oferta turystyczna Polski i Ukrainy – to tytuł folderu turystycznego, promującego polskie i ukraińskie dziedzictwo historyczne i kulturowe.

Publikacja została wydana w ramach projektu „Zabytki historyczne na szlakach polskich i ukraińskich”.

Autorem wydawnictwa jest Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” przy wsparciu partnerów z Ukrainy: Regionalnego Centrum Rozwoju Triada oraz Muzeum Zamki Tarnopolszczyzny. Miłośnicy historycznych szlaków turystycznych znajdą w nim informacje o znanych i ciekawych obiektach zabytkowych, ofertę kulturową i edukacyjną oraz kalendarz najważniejszych polskich i ukraińskich wydarzeń. Folder zachęca do zwiedzenia 16 gmin polskich, wśród nich Ostródy, Nidzicy, Olsztyna, Rynu, Kętrzyna czy Lidzbarka Warmińskiego. Natomiast partnerzy ukraińscy przybliżyli historię zabytków w obwodach rówieńskim i tarnopolskim, między innymi Pałacu Wiśniowieckich i Mniszchów w Wiśniowcu czy Zamku Książąt Ostrowskich i Lubomirskich w Dumno.

Turyści mogą otrzymać folder bezpłatnie w siedzibach partnerów projektu, punktach informacji turystycznej prezentowanych gmin, jak również w centralnych organizacjach turystycznych w Kijowie oraz w Warszawie.

Przedsięwzięcie znalazło się na tegorocznej liście dziesięciu projektów wspartych finansowo przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego w ramach konkursu dla organizacji pozarządowych w obszarze współpracy międzynarodowej.

WW-M

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.