W OSTRÓDZKIM ZAMKU DZIECI STRASZYŁ SMOK

24 kwietnia w ostródzkim zamku dzieci mogły obejrzeć spektakl Studia Artystycznego Karuzela z Białegostoku „1,2,3 smok na Ciebie patrzy”.

Tym razem aktorzy przedstawili bajkę z morałem –  o smoku, który został źle wychowany przez swojego opiekuna. Jak się później okazało, skutki tego były opłakane.

Przez ponad 40 minut dwóch artystów mając do dyspozycji skromne środki wyrazu wciągnęło w opowiadaną przez siebie historię wszystkich milusińskich.

Najmłodsi widzowie byli tak nią poruszeni, że głośno rozmawiali z aktorami, a w końcu licznie zaczęli podchodzić pod scenę, a nawet na nią wchodzić. Kiedy główny bohater bajki – smok urósł, dzieci z przestrachem piszczały. Natomiast kiedy na scenie pojawił się szczęśliwie odnaleziony, piesek milusińscy głośno cieszyli się. Kolejną atrakcją była możliwość wejścia na scenę po zakończeniu spektaklu i dotknięcia kukiełek czy dekoracji.

Ciekawym doświadczeniem dla osoby dorosłej jest możliwość obserwowania reakcji dzieci, które są spontaniczne i w niezwykły sposób reagują na pokazywane historie. Można się wiele wtedy dowiedzieć o najmłodszych, m.in. o tym jak postrzegają oni świat i to, że trudno jest im odróżnić świat rzeczywisty od iluzji.

Dodaj komentarz

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.